امروز سه شنبه ، ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
Tuesday 16th of August 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
ارزش‌گذاری سهام ایران خودرو و سایپا انجام شد

افزایش صادرات نفت ایران به ونزوئلا

سقوط جهانی دلار ادامه دارد

سرانه مصرف قارچ در کشور نصف اروپاست


محل تبلیغات شما

تحریم شرکت‌های پتروشیمی نمایشی است

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی گفت: هیچ نگرانی از بابت تحریم پتروشیمی وجود ندارد و این در شرایطی است که بعضی از محصولات پتروشیمی به صورت پیش فروش است. یعنی این گونه نیست که محصولی روی دست ما باقی مانده باشد و ما نتوانیم صادر کنیم. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
زمان : ۱۶:۴۵:۱۳

 

احمد مهدوی؛ دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی، با اشاره به اینکه تحریم شرکت های پتروشیمی در گذشته هم چندین بار اتفاق افتاده بود، اظهار داشت: اکثر شرکت‌های پتروشیمی کشورمان در شرایط تحریم به سر می‌برند.
وی افزود: این تحریم اخیر هم در حقیقت یک نمایش است و هیچ اثری در روند تولید و صادرات پتروشیمی ندارد و شرکت های داخلی، روال کاری خود را ادامه می‌دهند. به بیان دیگر، این شرکت‌هایی که نام برده شده چه شرکت‌های داخلی و چه شرکت هایی که مدعی شده اند در خارج از کشور و در چین و امارات هستند، با این تحریم ها، هیچ تاثیر منفی در فرآیند تولید و صادرات آن ها به وجود نخواهد آمد.
مهدوی ادامه داد: شرکت‌های داخلی نام برده شده، چندین بار در سال‌های اخیر تحریم شده‌اند، یعنی اتفاق جدیدی نیست و صرفا یک نمایش با اهداف سیاسی است. در حقیقت قصد داشته‌اند این گونه نشان دهند که حرکت‌های جدیدی در زمینه تحریم انجام داده‌اند، ولی آنچه در واقعیت وجود دارد، نمایش حرکتی است که چندین بار تا به امروز تکرار شده است و نتیجه‌ای هم برای آن‌ها نداشته است.
وی با اشاره به اینکه تحریم هیچ اثری در صادرات و ارزآوری صنعت پتروشیمی نخواهد داشت، افزود: هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد و این در شرایطی است که بعضی از محصولات پتروشیمی به صورت پیش فروش است. یعنی این گونه نیست که محصولی روی دست ما باقی مانده باشد و ما نتوانیم صادر کنیم.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی در پایان اظهار داشت: سال گذشته ۱۲.۵ میلیارد دلار فقط به سامانه نیما عرضه داشتیم و در مجموع ۱۴.۵ صادرات داشتیم و امسال هم قطعا این رقم بیشتر خواهد بود. وی افزود: برآورد ما برای سال جاری در خصوص ارزآوری برای سامانه نیما، رقم حدود ۱۴ میلیارد دلار و در مجموع بالای ۱۵ میلیارد دلار است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment