امروز پنجشنبه ، ۹ تیر ۱۴۰۱
Thursday 30th of June 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
صادرات نفت ونزوئلا به اروپا ازسرگرفته شد

تورم منطقه یورو به رکورد ۸.۱ درصد رسید

اطلاعیه جدید سازمان مالیاتی درباره مالیات اصناف

تحریم شرکت‌های پتروشیمی نمایشی است


محل تبلیغات شما

صدور مجوز برای تأسیس واحدهای ذوب القایی ممنوع شد

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت طی نامه‌ای نحوه صدور جواز تاسیس رشته فعالیت‌های مربوط به صنایع معدنی را به مدیران کل صنعت، معدن و تجارت استان‌های کشور ابلاغ کرد که بر اساس آن مجوزهای صنعتی برای طرح‌های شمش فولادی با روش کوره القایی را مستنثی قائل شده و ممنوع اعلام کرده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۳ خرداد ۱۴۰۱
زمان : ۱۶:۱۰:۲۱

 

بر اساس ابلاغیه سیف‌الله امیری با موضوع نحوه صدور جواز تاسیس رشته فعالیت‌های مربوط به صنایع معدنی، فرآیند کامل صدور جوازهای تاسیس کلیه صنایع معدنی، جز طرح‌های شمش فولادی با روش کوره القایی را بدون نیاز به استعلام از ستاد وزارت صنعت، معدن و تجارت به خود مدیران صمت استان‌ها واگذار کرده است. تنها برای مجوزهای مربوط به طرح‌های شمش فولادی با روش کروه القایی استثنا قائل شده و آن را ممنوع اعلام کرده است.
در این نامه آمده است:
با عنایت به تصمیمات اتخاذ شده پیرامون عرضه کلیه کالاهای پایه در بورس کالا، منبعد ابلاغیه شماره ۶۰/۱۴۱۴۲۴  تاریخ ششم شهریور ۱۳۹۴ در خصوص دستورالعمل ۱۰ رشته خاص کشوری صرفا برای محصولات صنایع معدنی (مشمول بندهای ۴ تا ۸ ماده ۲ دستورالعمل مذکور و بند ۴-۴ ضوابط صدور و تمدید جواز تاسیس) ملغی اعلام می‌شود و فرایند کامل صدور جوازهای تاسیس صنایع معدنی به ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها بدون نیاز به استعلام از ستاد وزارتخانه با درج شرایط زیر، ذیل کلیه مجوزهای صادره و تمدیدیه‌های آن‌ها، تفویض می‌شود:
۱- هرگونه خرید، فروش و انتقال جوازهای صادره مفاد این بخشنامه در حوزه صنایع معدنی ممنوع بوده و در صورت عدم رعایت این موضوع، مجوز از درجه اعتبار ساقط خواهد شد. (درج در جواز تاسیس و تمدیدیه‌های آتی آن الزامی است)
۲- مسئولیت تامین خوراک و مواداولیه بر عهده متقاضی بوده و این وزارتخانه هیچ گونه تعهدی در خصوص تامین خوراک طرح نخواهد داشت. (درج در جواز تاسیس و تمدیدیه‌های آتی ان الزامی است)
ضمنا مرجع تشخیص اصالت، کیفیت و چگونگی تامین مواداولیه با مسئولیت، تولیت و پاسخگونی مدیران ادارات کل استان‌ها خواهد بود.
٣- تأمین منابع مالی پروژه‌ها بر عهده متقاضی بوده و این وزارتخانه هیچگونه مسئولیتی جهت اعطای تسهیلات مالی از منابع ریالی و ارزی بانکی نخواهد داشت. (درج در جواز تاسیس و تمدیدیه‌های آتی آن الزامی است)
استثناء: صدور مجوزهای صنعتی برای طرح‌های شمش فولادی با روش کوره القایی، با توجه به جنبه‌های اقتصادی، فناوری، شدت مصرف انرژی و مخاطرات زیست محیطی از تاریخ این ابلاغیه ممنوع است. لازم به ذکر است جوازهای تاسیس با ظرفیت غیر اقتصادی به منزله تولید شمش از طریق روش القایی در نظر گرفته می‌شود و در صورت صدور جوازهای جدید در این زمینه، ابطال مجوز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
ضمن اینکه با توجه به محدودیت‌های جدی انرژی در توسعه زنجیره فولاد، ضروری است فهرست مجوزهای تاسیس فعال و طرح‌های توسعه ای فعلی در زمینه ذوب القایی که دارای پیشرفت فیزیکی مناسب هستند را به انضمام گزارش مصور از پیشرفت فیزیکی طرح و مستندات خرید ماشین آلات تولیدی در اسرع وقت به این دفتر ارسال کنند.
مدیرکل دفتر صنایع معدنی همچنین در ابلاغیه مذکور اعلام کرد: با توجه به محدودیت‌های جدی انرژی در توسعه زنجیره فولاد ضروری است فهرست مجوزهای تاسیس فعال و طرح‌های توسعه‌ای فعلی در زمینه ذوب القایی که دارای پیشرفت فیزیکی مناسب هستند را به این دفتر ارسال کنند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment