امروز پنجشنبه ، ۹ تیر ۱۴۰۱
Thursday 30th of June 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
صادرات نفت ونزوئلا به اروپا ازسرگرفته شد

تورم منطقه یورو به رکورد ۸.۱ درصد رسید

اطلاعیه جدید سازمان مالیاتی درباره مالیات اصناف

تحریم شرکت‌های پتروشیمی نمایشی است


محل تبلیغات شما

کاهش تعرفه صادراتی برخی از محصولات فولادی

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اصلاحیه جدول عوارض صادراتی را به دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه ابلاغ کرد. طبق این اصلاحیه، عوارض صادراتی شمش فولادی (بیلت) دوپله کاهش یافت و از ۱۷ درصد به ۱۱ درصد رسید. همچنین، عوارض صادراتی اسلب با کاهش دوپله‌ای از ۲۲ درصد به ۱۷ درصد رسید. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
زمان : ۱۳:۳۷:۱۴

 

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اصلاحیه جدول عوارض صادراتی را به دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه ابلاغ کرد. طبق این اصلاحیه، عوارض صادراتی شمش فولادی (بیلت) دوپله کاهش یافت و از ۱۷ درصد به ۱۱ درصد رسید. همچنین، عوارض صادراتی اسلب با کاهش دوپله‌ای از ۲۲ درصد به ۱۷ درصد رسید.
برخی رسانه‌ها به اشتباه اعلام کرده‌اند که عوارض صادراتی بیلت در اصلاحیه جدید، ۸ درصد تعیین شده است. این در صورتی است که طبق جدول اصلاحیه، تعرفه صادرات بیلت ۱۱ درصد اعلام شده و لذا خبر این رسانه‌ها در مورد کاهش تعرفه بیلت به ۸ درصد نادرست است.
کوتاه شدن فهرست کالاهای مشمول عوارض صادراتی
در اصلاحیه ابلاغ‌شده توسط مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، فهرست کالاهای مشمول عوارض صادراتی تقریباً نصف شده و کالاهایی نظیر نبشی، ناودانی، میلگردهای کلاف فولادی، ورق قلع‌اندود، ورق گرم آلیاژی و روی و مس از فهرست عوارض حذف شده است. پیش از این نیز ورق‌ گالوانیزه، ورق رنگی، انواع مفتول‌های فولادی و لوله و پروفیل از لیست عوارض حذف شده بودند.
کاهش عوارض سایر محصولات فولادی
در اصلاحیه جدید عوراض صادراتی که مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت امروز آن را ابلاغ کرده، عوارض میلگرد و تیرآهن از ۸ درصد به ۵ درصد کاهش یافته است.
همچنین عوارض ورق گرم و ورق سرد از ۸ درصد با کاهش دوپله‌ای به ۲ درصد رسیده است. عوارض شمش آلیاژی نیز از ۱۴ درصد با کاهش دوپله‌ای به ۸ درصد رسیده است.
همچنین تعرفه صادرات آهن اسفنجی از ۱۱ درصد به ۸ درصد کاهش یافته است.
عوارض گندله سنگ آهن نیز از ۱۴ درصد به ۸ درصد کاهش یافته است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment