امروز پنجشنبه ، ۱۸ آذر ۱۴۰۰
Thursday 9th of December 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تولید نفت شیل به بالاترین سطح از ابتدای بحران کرونا می‌رسد

قیمت نفت ۱۰ دلار کاهش یافت

تولید ۲۲.۵ میلیون تنی فولاد ایران در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۱

آغاز بکار نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی و بالابر‌ها


محل تبلیغات شما

پرونده‌های تعزیراتی فولادسازان بازنگری شود

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، خواستار بازنگری در پرونده‌های تعزیراتی شرکت‌های فولادی شد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۱۹ مهر ۱۴۰۰
زمان : ۱۵:۴۸:۰۴

 

انجمن فولاد در این نامه استدلال کرده که تعدد بیش از حد بخشنامه‌ها و شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها در بازار فولاد در چند سال گذشته که گاهاً با یکدیگر متناقض هم بوده‌اند، موجب سردرگمی واحدهای تولیدی شده است.
این انجمن همچنین عنوان کرده که تعیین غیرکارشناسی کف عرضه‌ها در بورس کالا، که عدم معامله بیش از ۴۵ درصد شمش و ۶۷ درصد مقاطع طویل عرضه شده گواه آن است، موجب شده تا برخی واحدهای خوشنام فولادی برای نخستین بار درگیر پرونده‌های تعزیراتی شوند که این امر موجب مختل شدن روند تولید در کارخانجات تولیدکننده فولاد شده و ممکن است به تعطیلی، کاهش تولید و صادرات و ارزآوری فولاد کشور بیانجامد.
متن کامل نامه انجمن فولاد به معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت به شرح زیر است:
جناب آقای مهندس کشاورز؛ معاون محترم امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت
با سلام و احترام؛
همانگونه که مستحضر هستید، به موجب گزارشات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، برای تعداد زیادی از شرکت‌های تولیدکننده فولاد کشور پرونده های تعزیراتی تشکیل شده که علی رغم پیگیری های بعمل آمده مبنی بر صدور دستور منع پیگرد، بخش عمده ای از آنها همچنان در جریان می‌باشد که لیست این شرکت‌ها و تصاویر مکاتبات آنان به پیوست آمده است.
جنابعالی به نیکی می‌دانید که تعدد بیش از حد بخشنامه‌ها و شیوه نامه‌ها و دستورالعمل ها در بازار فولاد در چند سال گذشته که گاها با یکدیگر متناقض هم بوده اند، موجب سردرگمی واحدهای تولیدی شده است. علاوه بر این، تعیین غیر کارشناسی، سنگین و بیش از نیاز داخلی کف عرضه‌ها در بورس کالا (گواه آن عدم معامله بیش از ۴۵ درصد شمش و ۶۷ درصد مقاطع طویل عرضه شده می‌باشد) که بارها مورد اعتراض این انجمن هم قرار گرفته است، موجب شده تا برخی واحدهای خوشنام فولادی که تاکنون سابقه جرائم تعزیراتی هم نداشته اند، اکنون درگیر چنین پرونده هایی شوند که موجب مختل شدن روند تولید در کارخانجات تولیدکننده فولاد شده و ممکن است به تعطیلی، کاهش تولید و صادرات و ارزآوری فولاد کشور بیانجامد.
با توجه به موارد فوق الذکر و نامه شماره ۸۰۲ /ص/۰۰ مورخ ۲ شهریور ۱۴۰۰ این انجمن، از جنابعالی تقاضا دارد با رویکرد پشتیبانی و مانع زدایی از تولید، ترتیبی اتخاذ فرمایید که پرونده شرکت‌های مذکور مورد بازنگری قرار گرفته و ضمن مساعدت در حل مسائل احتمالی، زمینه افزایش تولید وعرضه شمش و محصولات فولادی در راستای تنظیم بازار داخلی را فراهم فرمایید.

 

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment