امروز پنجشنبه ، ۱۸ آذر ۱۴۰۰
Thursday 9th of December 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تولید نفت شیل به بالاترین سطح از ابتدای بحران کرونا می‌رسد

قیمت نفت ۱۰ دلار کاهش یافت

تولید ۲۲.۵ میلیون تنی فولاد ایران در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۱

آغاز بکار نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی و بالابر‌ها


محل تبلیغات شما

آینده بخش معدن و فولاد در گرو همکاری و تعامل است

رئیس انجمن سنگ آهن ایران: آینده بخش معدن و فولاد در گرو همکاری و تعامل است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۱۹ مهر ۱۴۰۰
زمان : ۱۵:۱۹:۴۵مهندس مهرداد اکبریان رئیس انجمن سنگ آهن ایران سرمایه‌گذاری در بخش معدن را ضروری دانست و افزود: نیاز است که مسائل مربوط به معدن و فولاد در شورای تخصصی آهن وفولاد دنبال شود.
اکبریان اظهار داشت: قیمت‌گذاری دستوری، شرایط عرضه، نوع خرید و قراردادهایی که در سال‌های گذشته برای سنگ آهن و محصولات میانی (کنسانتره و گندله) منظور شده چندان رضایت‌بخش نبوده است. از طرف دیگر مداخلات دولت‌های قبل باعث شد تا واحدهای صنعتی بزرگ نتوانند مانند واحدهای صنعتی کوچک، چالاکی خود را در تأمین سنگ آهن حفظ کنند که می‌توان این وضعیت را در کارخانه ذوب‌آهن مشاهده کرد.  
وی با اعلام این خبر که مقرر شد تأمین مواد اولیه نظیر سنگ‌آهن، به دور از دخالت‌های دولتی و جنجال‌های رسانه‌ای در محافلی با حضور صاحبان معادن و صنایع فولادی برگزار شود تا بتوانیم با قراردادهای بلندمدت و یک‌ساله به جمع‌بندی مؤثر و کارساز دست یابیم، گفت: با تأسیس شورای تخصصی آهن و فولاد درصدد هستیم تا تمام مسائل و مشکلات این حوزه در این شورا مطرح و تصمیم‌گیری شود. البته به علت تغییر دولت، فعالیت‌های این شورا متوقف شده است.
رئیس انجمن سنگ آهن ایران از تولید سالیانه بیش از ۱۰۰ میلیون تن سنگ‌آهن در کشور خبر داد و با تاکید بر ضرورت سرمایه گذاری در این بخش ابراز داشت: با سرمایه‌گذاری بیشتر در این بخش می‌توانیم ظرفیت تولید سنگ‌آهن در کشور را تا ۲۰ درصد افزایش دهیم. همچنین اقدامات در بخش اکتشاف، استخراج و تجهیز ماشین‌آلات معدنی می‌تواند در توسعه تأمین سنگ‌آهن کشور مؤثر باشد.
وی در خاتمه خاطرنشان کرد:  شرکت‌های معدنی کوچک پاسخگوی تأمین سنگ‌آهن مورد نیاز واحدهای فولادی کشور نیستند، چراکه شرکت‌های کوچک نمی‌توانند پاسخگوی تعهدات بزرگ باشند؛ آینده بخش معدن و فولاد در گرو همکاری و تعامل است که لازمه آن پرهیز از اختلافات گذشته خواهد بود.

 


 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment