امروز چهارشنبه ، ۵ آبان ۱۴۰۰
Wednesday 27th of October 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
قطر: دیگر به اوپک برنمی‌گردیم

پرونده‌های تعزیراتی فولادسازان بازنگری شود

تفاهم نامه احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی در حوزه صنعت و معدن امضا شد

الزام ثبت فعالیت‌های واحدهای تولیدی و توزیعی زنجیره سنگ آهن


محل تبلیغات شما

تولید نیمی از محصولات منتخب معدنی افزایشی و نیمی دیگر کاهشی شد

آمار تولیدی سال جاری تا پایان مردادماه نشان می‌دهد که از ۱۲ محصول منتخب معدنی، شش محصول با افزایش تولید مواجه شده که در صدر آن‌ها شمش آلومینیوم خالص قرار دارد و شش محصول هم کاهش تولید را تجربه کرده‌اند که بیش‌ترین کاهش متعلق به چینی بهداشتی است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۱۰ مهر ۱۴۰۰
زمان : ۱۵:۵۰:۰۹

 

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در مجموع پنج ماهه نخست سال جاری حدود ۱۰ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۸۰۰ تن فولاد خام تولید شده است که نسبت به ۱۱ میلیون و ۶۸۳ هزار تن تولید شده در مدت مشابه سال گذشته افت ۶.۸ درصدی نشان می‌دهد.
پس از آن آلومینا نیز شش درصد کاهش تولید را در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده و از ۱۰۲ هزار و ۶۰۰ تن به ۹۶ هزار و ۴۰۰ تن رسیده است.
کمترین میزان کاهش تولید مختص  کنسانتره زغالسنگ بوده که با تولید ۶۱۵ هزار و ۳۰۰ تن در مجموع پنج ماهه امسال کاهش ۴.۱ درصدی تولید را ثبت کرده است. طی پنج ماه ابتدایی سال ۱۳۹۹، ۶۴۱ هزار و ۳۰۰ تن کنسانتره زغالسنگ تولید شده بود.
در مقابل اما بیشترین میزان کاهش تولید را در این مقایسه آماری، چینی بهداشتی تجربه که با افت ۱۳.۲ درصدی از ۴۶ هزار و ۶۰۰ تن به ۴۰ هزار و ۴۰۰ تن رسیده است.
از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه تولید به ترتیب ۹ میلیون و ۸۵۶ هزار و ۴۰۰ تن محصولات فولادی و ۲۶ میلیون و ۴۳۳ و ۳۰۰ تن سیمان تولید شده که هر یک ۱۰.۶ درصد کمتر از میزان تولیدات آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته بوده است. در پنج ماهه نخست سال گذشته نیز به ترتیب ۱۱ میلیون و ۲۵ هزار و ۹۰۰ تن محصولات فولادی و ۲۹ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۶۰۰ تن سیمان تولید شده بود. 
بر اساس این گزارش، به ترتیب شمش آلومینیوم، شیشه جام، ظروف چینی، کاشی و سرامیک، ظروف شیشه‌ای و کاتد مس در پنج ماهه امسال افزایش تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تجربه کرده‌اند.
شمش آلومینیوم با ۳۰.۶ درصد افزایش از ۱۷۰ هزار و۴۰۰ تن به ۲۲۲ هزار و ۶۰۰ تن، شیشه‌جام از ۴۳۳ هزار و ۳۰۰ تن به  ۵۴۸ هزار و ۴۰۰ تن و ظروف چینی از ۲۰ هزار و ۱۰۰ تن به ۲۴ هزار و ۲۰۰ تن تولید در مجموع پنج ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ رسیده‌اند.
همچنین کاشی و سرامیک در این مدت با افزایش ۷.۵ درصد از ۱۶۹ میلیون و ۳۰۹ هزار و ۵۰۰ متر مربع به ۱۸۱ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۶۰۰ تن افزایش تولید داشته است.
در نهایت نیز ظروف شیشه‌ای ۲.۳ درصد و کاتد مس ۱.۴ درصد افزایش تولید را تجربه‌کرده‌اند. از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه  و ۳۰۵ هزار و ۵۰۰ تن ظروف شیشه‌ای و ۱۲۱ هزار و ۸۰۰ تن کاتد مس تولید شده است؛ میزان تولید این محصولات در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۲۹۸ هزار و ۸۰۰ تن (ظروف شیشه‌ای) و ۱۲۰ هزار و ۲۰۰ تن (کاتد مس) بوده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment