امروز پنجشنبه ، ۱۸ آذر ۱۴۰۰
Thursday 9th of December 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تولید نفت شیل به بالاترین سطح از ابتدای بحران کرونا می‌رسد

قیمت نفت ۱۰ دلار کاهش یافت

تولید ۲۲.۵ میلیون تنی فولاد ایران در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۱

آغاز بکار نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی و بالابر‌ها


محل تبلیغات شما

ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال کی لغو می‌شود؟

ایران، بار دیگر از هفته پایانی سپتامبر (ابتدای مهرماه) به ماینرهای بیت کوین و دیگر رمزارزها اجازه می‌دهد تا در این کشور فعالیت کنند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۲ شهریور ۱۴۰۰
زمان : ۱۸:۱۲:۴۳

 

شرکت مادرتخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، این تصمیم را کمی قبل تر در ماه آگوست (مرداد) اعلام کرد.
همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، دولت ایران عملیات استخراج بیت کوین و سایر رمزارزها را در ماه می (اردیبهشت) ممنوع اعلام کرد. در آن زمان، بنا بر گزارش ها این تصمیم برای آن گرفته شد که ماینرها از تحمیل بار اضافی به شبکه در ماه‌های گرم تابستان جلوگیری کنند.
در واقع، ماینرهای بیت کوین به عنوان مسئول خاموشی‌های بی وقفه و کمبود برق در ایران شناخته شدند. این مشکل به گونه ای بوده است که گفته می‌شود ایران صادرات برق به کشور همسایه خود، افغانستان را نیز متوقف کرده است.
در ماه آوریل (فروردین)، سرمایه گذاران چینی، بزرگترین مرکز استخراج بیت کوین کشور را پس از چهار ماه توقف به دلیل شکایت در مورد مصرف بیش از حد برق، مجدداً راه اندازی کردند.
با این حال، گزارش شده است که عملیات غیرقانونی استخراج رمزارزها دلیل فشار قابل توجهی در شبکه توزیع برق است. به این ترتیب، تنها ماینرهای دارای مجور قادر خواهند بود که از ماه سپتامبر (ابتدای مهرماه) فعالیت خود را از سر گیرند.
در ماه ژوئن (خرداد)، وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) این کشور ۳۰ ​​مجوز استخراج رمزارزها را صادر کرد، زیرا مقامات ایران همچنان در تلاش هستند تا عملیات استخراج رمزارزها را تنظیم کنند.
همچنین در ماه ژوئن (خرداد)، نیروی انتظامی تهران بیش از ۷۰۰۰ ریگ استخراج غیرقانونی را در سراسر شهر توقیف کرد.
ایران شروع قانونی سازی استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۰ را با بیش از ۱۰۰۰ مجوز صادر شده در ژانویه ۲۰۲۰ (دی ماه ۹۸) آغاز کرد. با این حال، به نظر می‌رسد که دولت تمایل دارد تا بخش استخراج رمزارزهای خود را بومی سازی کند، حتی مجلس شورای اسلامی، لایحه ای را برای ممنوعیت استفاده از رمزارزهای (استخراج شده خارجی) به عنوان روش پرداخت در این کشور در نظر گرفته است.
دولت ایران انتظار دارد که استخراج بیت کوین و سایر رمزارزها به یک فعالیت اقتصادی مهم در کشور تبدیل شود و درآمد یک میلیارد دلاری برای آن در ماه می (اردیبهشت) پیش بینی شده است. با این حال، ممنوعیت تابستانی استخراج ممکن است این درآمد را حداقل برای سال ۲۰۲۱ دست نیافتنی کند.
سیاست پذیرش رمزارزها در ایران همچنین ممکن است با توجه به افزایش چشمگیر رشد این صنعت تغییر کند، زیرا اخیراً سازمان امور مالیاتی کشور خواستار ایجاد چارچوبی قانونی برای فعالیت‌های معاملات رمزارزی شده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment