امروز پنجشنبه ، ۱۸ آذر ۱۴۰۰
Thursday 9th of December 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تولید نفت شیل به بالاترین سطح از ابتدای بحران کرونا می‌رسد

قیمت نفت ۱۰ دلار کاهش یافت

تولید ۲۲.۵ میلیون تنی فولاد ایران در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۱

آغاز بکار نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی و بالابر‌ها


محل تبلیغات شما

بی‌میلی روس ها به دلار

تمایل روس ها به خرید دلار نسبت به سال قبل کاهش محسوسی داشته است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۲۳ مرداد ۱۴۰۰
زمان : ۱۰:۴۹:۰۷

 

به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد به تازگی ۱۹۶ میلیون دلار ارز خارجی از طریق بازارهای داخلی خریداری کرده که این ارزها از شهروندان روسی که ارزهای در اختیار خود را فروخته اند، تهیه شده است. در نیمه نخست امسال میزان فروش ارزهای خانگی در روسیه ۱۰ درصد نسبت به سال قبل بیشتر شده است. از طرف دیگر روس‌ها طی این مدت نسبت به سال قبل ۲۴ درصد کمتر دلار خریده اند.
برخلاف دلار، تمایل شهروندان روسی به یورو افزایش پیدا کرده تا جایی که در نیمه نخست امسال روس‌ها ۲۲ درصد کمتر از سال قبل یوروهای خود را فروخته اند اما ۲۹ درصد بیشتر از سال قبل یورو خریده اند. مجموع ارزش تراکنش‌های صورت گرفته در بازار ارز این کشور در ۶ ماه نخست امسال ۱.۶۸۵ تریلیون روبل ( ۲۲.۲۷ میلیارد دلار) بوده است.  
پس از تقویت ذخایر ارزی، فروش ارز به خارجی ها در روسیه نیز شدت گرفته تا جایی که تنها در ماه جولای بانک مرکزی این کشور ۶۱ میلیارد روبل ارز به خارجی ها فروخته است.
بانک مرکزی روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: میزان تقاضا برای ارز در بین افراد مقیم خارجی در سال جاری افزایش یافته اما کمبودی برای پاسخ به تقاضای خرید وجود نداشته است.  
داده‌های بانک مرکزی روسیه نشان می دهد که حجم ذخایر طلا و ارز این کشور تا پایان هفته نخست ماه آگوست با ۰.۲ درصد افزایش (معادل ۹.۲۵۸ میلیارد دلار) به ۶۰۱ میلیارد دلار رسیده است. ذخایر ارزی روسیه شامل ارز، طلا، حق برداشت مخصوص از بانک تسویه بین المل و اوراق قرضه کشورهای خارجی است. طی یک سال اخیر میزان ذخایر طلا و ارز روسیه ۷.۵ درصد و از ابتدای سال جاری میلادی ۵.۴ درصد بیشتر شده است. ۱۳۰.۴ میلیارد دلار از ذخایر بانک مرکزی روسیه را طلا تشکیل می‌دهد که نسبت به مدت مشابه ماه قبل ۳.۴ درصد بیشتر شده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment