امروز چهارشنبه ، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
Wednesday 22nd of September 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش بینی عراق از قیمت نفت در سال آینده

سقوط قیمت طلا به قعر یک ماهه

سرمایه ایرانی‌ها راهی عمان می‌شود؟

قیمت خانه در تهران از اروپا بیشتر شده است


محل تبلیغات شما

موج جدید گرانی گاز در بازار جهانی

قیمت گاز طبیعی در اروپا و آسیا به دلیل عرضه محدودتر و تولید کمتر در اروپا و صادرات کمتر از سوی روسیه، افزایش پیدا کرده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۹ مرداد ۱۴۰۰
زمان : ۱۵:۵۱:۲۱

 

روزنامه فایننشیال تایمز در گزارشی با اشاره به افزایش قیمت‌ها، پیش بینی کرد کمبود عرضه در هفته‌های آینده شدیدتر خواهد شد.
در اروپا قیمت گاز طبیعی برای نخستین بار به ۴۰ یورو به ازای هر وات ساعت صعود کرده است و قیمت گاز در انگلیس به بالاترین رکورد در ۱۶ سال اخیر رسیده است. این قیمت معادل ۱۴ دلار به ازای هر میلیون واحد حرارتی بریتیش (mmBtu) است. در آسیا قیمت‌های گاز به ۱۵ دلار به ازای هر واحد mmBtu رسیده است.
تحلیلگران پیش بینی می‌کنند وضعیت قیمت ممکن است بدتر شود. تام مارزک مانسر در شرکت مشاوره ICIS به فایننشیال تایمز گفت: از نظر عرضه بیشتر گاز طبیعی در سطح جهانی گزینه‌های زیادی وجود ندارند. روسیه واقعا تنها منبع موجود برای عرضه است اما نمی‌دانیم چه زمانی عرضه بیشتر ممکن است آغاز شود. بنابراین معامله گران سراسر جهان از ژاپن گرفته تا برزیل نظاره قیمت‌های اروپایی را شروع کرده اند.
تقاضا برای گاز طبیعی در سطح جهانی بهبود پیدا کرده است و روند احیای اقتصادی تنها عامل آن نبوده است. به عنوان مثال در برزیل به دلیل خشکسالی که ظرفیت تولید نیروی برق آبی این کشور را کاهش داده است، واردات گاز طبیعی مایع (LNG)  به رکورد بالایی رسیده است. در اروپا زمستان طولانی باعث خالی شدن مخازن گاز شده و این مخازن هنوز دوباره پر نشده اند. در آسیا احیای اقتصادی قوی به همراه اوج گیری تقاضای فصلی در طول تابستان، قیمتها را بسیار بالاتر برده است.
بر اساس گزارش اویل پرایس، برای بعضی این خبر خوبی است. صادرات LNG آمریکا در نیمه اول سال میلادی جاری به طور میانگین ۹.۶ میلیارد فوت مکعب در روز بود که رکورد بالایی جدیدی محسوب می شود. آسیا بزرگترین مقصد صادرات LNG آمریکا از ژانویه تا ماه مه سال ۲۰۲۱ بوده و طبق برآورد اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ۴۶ درصد سهم از کل صادرات LNG این کشور داشته است. پس از آسیا، اروپا با ۳۷ درصد سهم، دومین مقصد بزرگ صادرات LNG آمریکا بوده است.

 

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment