امروز دوشنبه ، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
Monday 21st of June 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
قیمت جهانی طلا باز هم افت کرد

رشد اقتصادی پارسال صفر تا ۰.۷ درصد

افزایش تولید آلومینا، کاهش ارزبری برای صنعت آلومینیوم دارد

کشف بیش از ۲۰۰۰ دستگاه ماینر در یک روز


محل تبلیغات شما

افزایش تولید گندم جهان در سال ۲۰۲۱

تولید گندم جهان در سال ۲۰۲۱ میلادی با افزایش ۱.۹ میلیون تنی به ۷۸۰ میلیون تن می رسد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
زمان : ۱۴:۴۹:۳۶

 

به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد پیش بینی کرده، تولید جهانی گندم در سال ۲۰۲۱ به رکورد جدید ۷۸۰ میلیون تن برسد.
بر این اساس، فائو که قیمت مواد غذایی و تغییرات ماهانه در قیمت های بین المللی کالاهای غذایی را ردیابی می کند، اعلام کرده در فوریه سال جاری قیمت جهانی غلات به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ به میزان ۲۶.۵ درصد افزایش داشته و نسبت به ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ به میزان ۲.۴ درصد افزایش یافته است.
افزایش ۲ درصدی مصرف جهانی غلات تا پایان ۲۰۲۱
بر اساس این گزارش، علاوه بر پیش بینی رکورد تولید جهانی گندم در سال ۲۰۲۱، فائو اعلام کرد که انتطارات، افزایش ۱.۹ درصدی غلات است و سال جاری مصرف جهانی غلات ۲ درصد افزایش می یابد و به عبارتی، تجارت جهانی غلات در این سال نسبت به سال قبل ۵.۵ درصد بیشتر خواهد شد و  ذخایر جهانی غلات به ۸۱۱ میلیون تن خواهد رسید.
قیمت جهانی سویا سیر صعودی دارد
فائو در بخش دیگری از گزارش خود به شاخص بهای روغن نباتی پرداخته که در سه ماهه اول سال افزایش نسبی را به ثبت رسانده است و نشان از پایداری قیمت پالم، سویا، کلزا و آفتابگردان دارد.
از سوی دیگر در مدت زمان یاد شده، قیمت سویا در یک سیر صعودی باقی مانده، که عمدتا منعکس کننده تنگنای موجود در عرضه جهانی قبل از ورود محصول جدید آمریکای جنوبی است.
در بخش کالایی شکر، افزایش تقاضای آسیایی ها و کاهش تولید در کشورهای تولیدکننده، موجب افزایش قیمت این فرآورده شیرین شده است. سازمان فائو همچنین اعلام کرد: شاخص قیمت شکر از ژانویه سال جاری تا به به امروز ۶.۴ درصد افزایش یافته است که نشان دهنده کاهش تولید در کشورهای اصلی تولید کننده همراه با تقاضای شدید واردات از آسیا است، که نگرانی‌های مداوم در مورد تنگ تر شدن عرضه جهانی را به وجود می آورد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment