امروز یکشنبه ، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
Sunday 11th of April 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش نرخ بیش از ۳۵ درصد سیمان خاکستری در راه است

افزایش ۹۰ درصدی فروش شرکت مس در سال ۹۹

بدون صنایع معدنی، حتماً در تأمین ارز مشکل داشتیم

حذف دامنه نوسان، بهترین گزینه برای بهبود وضعیت بازار سهام


محل تبلیغات شما

افزایش نرخ بیش از ۳۵ درصد سیمان خاکستری در راه است

عضو هیات مدیره انجمن کارفرمایان صنعت سیمان گفت: میزان افزایش نرخ سیمان خاکستری قطعا بیش از ۳۵ درصد خواهد بود و بعد از تکمیل امضاها در چند روز آینده، ابلاغ خواهد شد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۱۶ فروردین ۱۴۰۰
زمان : ۱۲:۱۵:۵۷
منبع : بورس نیوز

 

سهامداران سیمانی از سال گذشته منتظر افزایش نرخ سیمان هستند. امروز اعلام شد نرخ سیمان سفید ۳۵ درصد افزایش یافت و احتمالا خبر افزایش نرخ سیمان خاکستری هم در راه است.
محمدرضا احسانفر عضو هیات مدیره انجمن کارفرمایان صنعت سیمان، در این خصوص بیان کرد: افزایش نرخ سیمان خاکستری نیز در دست اقدام است و بدیهی است که افزایش نرخ سیمان خاکستری هم اتفاق خواهد افتاد. بعد از جلسات متعددی که با دوستان بخش دولتی و... برگزار شد، تصمیم گیری در این زمینه انجام شده و هیات مدیره انجمن کارفرمایان صنعت سیمان هم با در نظر گرفتن جمیع جوانب و الزاماتی که بر قضیه افزایش نرخ سیمان مترتب است، در این زمینه اقدام کرده و به محض تکمیل امضاها در چند روز آینده، اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت‌. میزان افزایش نرخ سیمان خاکستری قطعا بیش از ۳۵ درصد خواهد بود.
وی افزود: البته افزایش نرخی که برای سیمان در نظر گرفته شده اصلا با واقعیت‌های اقتصادی همخوانی ندارد. نرخ سیمان در سال ۱۳۸۸ مبلغ ۴۸۵۰۰ تومان بوده و حالا سیمان فله ۲۲۰۰۰۰ تومان است. حال آنکه مثلا نرخ دیه هر فرد در سال ۱۳۸۸ مبلغ ۴۰ میلیون تومان بوده و امسال به ۴۸۰ میلیون تومان رسیده است! نرخ شاخص تورم هم در همین فاصله زمانی طبق آمارهای بانک مرکزی، حدود ۸ برابر شده است. بنابراین سیمان حتی به اندازه تورم اعلامی بانک مرکزی هم افزایش نداشته و اگر قرار بود نرخ سیمان بر اساس نرخ تورم اصلاح شود، امروز نرخ سیمان باید ۳۰۰ درصد افزایش می یافت.
احسانفر تصریح کرد: گاهی نرخ سیمان پاکتی مبنای اظهار نظرها و مقایسه‌ها قرار می‌گیرد که البته تحلیل قیمت سیمان پاکتی، مبنای درستی ندارد و باید نرخ سیمان فله را تحلیل‌ها لحاظ کرد. نرخ پاکت سیمان تحت تاثیر نرخ محصولات پتروشیمی است و ارتباطی با نرخ سیمان ندارد.
این فعال صنعت سیمان با اشاره به سرمایه گذاری بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد تومانی برای تاسیس یک کارخانه جدید سیمان، اظهار کرد: به هر حال نرخ سیمان حتی بعد از افزایش نرخی که ظرف چند روز آینده ابلاغ خواهد شد، منطقی نیست. قطعا افزایش نرخ جدید هم کافی نیست و تلاش می‌شود متناسب با شرایط بازار و اقتصاد کشور در خصوص افزایش نرخ مجدد سیمان در آینده تصمیم گیری شود.

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment