امروز چهارشنبه ، ۳۰ مهر ۱۳۹۹
Wednesday 21st of October 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
امکان انتقال مواد خام معادن افغانستان و فرآوری در ایران از طریق خط آهن خواف هرات

سهمیه بنزین آبان ساعت ۲۴ امشب واریز می‌شود

قیمت نفت کاهش یافت

خطر سقوط ١٦ درصدی صادرات گاز روسیه به دلیل کرونا و گرما


محل تبلیغات شما

تردد کامیون‌های عراقی در مرز مهران به حالت عادی بازگشت

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت مهران گفت: تردد کامیون‌های عراقی حامل کالاهای صادراتی در مرز مهران که بدلیل مشکل در گمرک زرباطیه عراق ۴۸ ساعت متوقف شده بود، به حالت عادی بازگشت. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
زمان : ۱۴:۵۱:۲۲

 

فرزاد مرادی روز یکشنبه، اظهار داشت: ۲۰۰ کامیون‌ عراقی حامل بار کالاهای ایرانی در مرز بین‌المللی مهران به علت خرابی دستگاه ایکس‌ری گمرک زرباطیه عراق متوقف شده بودند که با پیگیری‌های مسوولان استان و رایزنی بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در بغداد این مشکل رفع شد.
وی افزود: این کامیون‌ها شامل تریلر کفی و یخچال‌دار، کامیون، کامیونت عراقی حامل مواد غذایی، میوه و تره‌بار و مصالح ساختمانی پس از توقف ۲ روزه پشت ورودی گمرک عراق، عصر روز گذشته موفق به خروج شدند.
مرادی با بیان اینکه این مشکل مربوط به کشور عراق است که اجازه ورود به کامیون‌های خود را نمی‌دهد، گفت: بدلیل جلوگیری از تجمع این کامیون‌ها در مرز پیشنهاد شد این تعداد از محوطه مهران خارج شده و در محدوده گمرک عراق تا زمان رفع مشکل مستقر شوند که این مشکل در حال رفع شدن است و ایستایی در مرز مهران وجود ندارد.
مدیر صنعت، معدن و تجارت مهران گفت: قبل از شیوع کرونا روزانه ۸۰۰ تا ۹۰۰ دستگاه حامل کالاهای صادراتی از این مرز تردد می‌کردند اما با اعمال محدودیت‌ها مدتی این ترددها متوقف شد.
مرادی افزود: پس از مدتی مقرر شد تنها ۲ روز در هفته دستگاه‌های حامل کالاهای صادراتی عراقی به تعداد ۵۰۰ دستگاه اجازه عبور از مرز مهران داشته باشند.
وی یادآور شد: هم اکنون نیز روز شنبه تا پنجشنبه کامیون‌های حمل کالاهای صادراتی می‌توانند از این مرز تردد کنند.
مرادی تاکید کرد: کالاهای مورد نیاز بازار استان و کشور صادر نمی‌شوند و از میان پنج استان دارای مرز مشترک با عراق تنها مرز مهران اجاز صادر کردن میوه و تره‌بار را دارد که می‌تواند فرصت مناسبی برای استان باشد.
مدیر صنعت، معدن و تجارت مهران گفت: هم اکنون عملیات صادرات کالا در مرز رسمی و بین‌المللی مهران عادی و روان است و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان امور مربوط به صادرات را به صورت آنلاین رصد می‌کند.
مرادی تاکید کرد: مرز بین‌المللی مهران ظرفیت تردد روزانه یک هزار  و ۵۰۰ دستگاه حامل کالاهای صادراتی را دارد.
مرز بین‌المللی مهران از اسفندماه و زمان شیوع کرونا تا کنون به روی مسافران و زوار بسته است و تنها فعالیت تجاری در این مرز انجام می‌گیرد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment