امروز دوشنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
Monday 21st of September 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
سکه بهار آزادی در کانال ۱۳ میلیون تومان

تردد کامیون‌های عراقی در مرز مهران به حالت عادی بازگشت

تولید شمش فولادی از مرز ۹.۶ میلیون تن گذشت

برنامه ذوب آهن برای تامین ریل مورد نیاز کشور از طریق بورس کالا


محل تبلیغات شما

افزایش بی‌سابقه واردات مس توسط چین

داده های گمرک چین نشان می‌دهد واردات مس این کشور برای دومین ماه متوالی در جولای به رشدی بی سابقه دست یافت، که علت آن قیمت‌های مطلوب بین المللی که روزنه ای از آربیتراژ را گشودند و تقاضای شدید در بزرگترین کشور مصرف‌کننده مس جهان بود. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
زمان : ۱۵:۰۵:۳۸

 

اداره کل گمرک چین اعلام کرد، واردات مس غیرنوردی و فرآورده‌های مسی به چین در ماه گذشته به ۷۶۲.۲۱۱ تن رسید. این رقم ۱۶.۱ درصد از رکورد سابق ۶۵۶.۴۸۳ تنی در ماه ژوئن و ۸۱.۵ درصد از واردات ۴۲۰ هزار تنی جولای ۲۰۱۹ بیشتر بود.
فعالیت‌های بخش کارخانجات تولیدی چین، که از منابع اصلی تقاضا برای مس است، برای پنجمین ماه متوالی در ماه جولای افزایش یافت. فروش دستگاه‌های خاکبرداری که نشانگر وضعیت رونق یا رکود بخش ساختمانی به عنوان مصرف کننده بزرگ دیگر مس است، در ماه جولای بیش از ۴۰ درصد نسبت به ماه مشابه سال پیش صعود داشت.
هی تیانیو، از تحلیلگران CRU، گفت این رشد بی سابقه عمدتاً به علت تفاوت بین قیمت‌های لندن و شانگهای صورت گرفته، که راه را برای خرید ارزان تر مس از خارج از کشور در روندی موسوم به آربیتراژ هموار می سازد.
هی افزود روزنه آربیتراژ حدود ۲۰ جولای بسته شد و تقاضا در فصل دوم به علت تقاضای برآورده نشده فصل نخست بسیار خوب بود. او افزود که تقاضا برای مس از سوی بخش کارخانجات ساخت دستگاه های تهویه هوا چشمگیر است.
گمرک چین گفت واردات کنسانتره مس در ماه جولای به ۱.۷۹۵ میلیون تن رسید. این رقم ۱۲.۶ درصد نسبت به رقم ماه ژوئن، با پایین ترین واردات ماهانه از سپتامبر ۲۰۱۹ به بعد، افزایش داشت اما ۱۳.۵ درصد نسبت به رقم جولای ۲۰۱۹ پایین تر بود. کارخانه‌های ذوب مس در تقلا برای تأمین کنسانتره کافی هستند، چون محدودیت‌های معدنکاری برای مهار کووید ۱۹ بازار را دچار کسری این ماده خام کرده است.
با وجود این، تحلیلگر CRU، هی، هشدار داد که تقاضای مس ممکن است در فصل سوم کاهش یابد چون بازخوردی که از مصرف کنندگان در دیدار اخیرش در استان جیانگ سو، از مناطق اصلی ذوب مس، به دست آورده نشان می‌دهد که تقاضا برای مس پالایش یافته وضعیتی بینابین یا متوسط دارد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment