امروز دوشنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
Monday 21st of September 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
سکه بهار آزادی در کانال ۱۳ میلیون تومان

تردد کامیون‌های عراقی در مرز مهران به حالت عادی بازگشت

تولید شمش فولادی از مرز ۹.۶ میلیون تن گذشت

برنامه ذوب آهن برای تامین ریل مورد نیاز کشور از طریق بورس کالا


محل تبلیغات شما

رشد عرضه فولاد در بورس کالا، بازار را متعادل می‌کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: این که عرضه فلان محصول در بورس کم می‌شود یا اینکه متقاضیان خرید، واقعی نیستند، ارتباطی به بستر معامله یعنی بورس کالا ندارد؛ بلکه وزارت صمت باید بتواند با عرضه و تقاضا، بازار را مدیریت کند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
زمان : ۱۵:۴۳:۰۵

 

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به نوسان قیمت کالاها به خصوص در حوزه فولاد و پتروشیمی گفت: ضعف نظارتی وزارت صمت در مورد عرضه شرکت‌های بزرگ تولیدی در بورس کالا از عوامل رشد قیمت‌هاست در این میان باید با بررسی اوضاع و مشکلات فعلی تولیدکنندگان، زمینه عرضه بیشتر کالاها در بورس را فراهم کرد.
این اقتصاددان اظهار داشت: بهره‌گیری از سازوکار بورس کالا در تعادل بخشی به بازارها بهترین شیوه برای دولت است، اما اینکه عرضه محصولات کم می‌شود یا اینکه متقاضیان خرید واقعی نیستند، ارتباطی به بستر معامله یعنی بورس کالا ندارد. وزارت صمت باید بتواند با قرار دادن صحیح عرضه و تقاضا، بازار را مدیریت کند.
این نماینده مجلس با بیان آنکه نباید انگیزه ورود تولیدکنندگان به بورس کالا را کاهش دهیم گفت: نباید اجازه دهیم دخالت‌های دستوری مانع عرضه شرکت‌های بزرگ فولادی کشور که سال‌ها در بورس کالا حضور دارند، شوند، البته این شرکت‌ها نیز باید با درک شرایط حساس فعلی با دولت همراهی کنند و با عرضه‌های پرحجم، زمینه تعادل قیمت‌ها را فراهم کنند.
قادری با تاکید بر تقویت نظارت وزارت صمت بر میزان عرضه و تقاضای محصولات اظهار داشت: حضور همزمان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در بورس کالا و نظارت بر میزان عرضه‌ها و ورود خریداران، می‌تواند در پایان سال جهش تولید را محقق کند و در غیر این صورت با ادامه ضعف نظارتی وزارت صمت، عرضه‌ها انجام نمی‌شود و قیمت‌ها مدام افزایش می‌یابد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment