امروز شنبه ، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
Saturday 8th of August 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
سیاست‌گذاری اشتباه در صنعت فولاد

رشد عرضه فولاد در بورس کالا، بازار را متعادل می‌کند

برق وارداتی از ایران به افغانستان قطع شد

فولاد اکسین خوزستان برای تامین مواد اولیه صنایع داخل استان اعلام آمادگی کرد


محل تبلیغات شما

افزایش بی‌رویه قیمت مواد اولیه، باعث بی‌ثباتی در زنجیره فولاد می‌شود

علی محمدی، مدیرعامل فولاد خوزستان، گفت: با حرکت به سمت واقعی شدن قیمت شمش فولادی در بازار، به ناگاه قیمت مواد اولیه در ۲ ماهه اخیر نوساناتی داشته و به یکباره قیمت مواد اولیه افزایش چشمگیری داشته است که این روند آسیب جدی به فولاسازان وارد می‌کند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۲۱ تیر ۱۳۹۹
زمان : ۱۵:۴۰:۴۱


علی محمدی، مدیرعامل فولاد خوزستان، افزایش بی‌رویه قیمت مواد اولیه را موجب بی‌ثباتی در زنجیره فولاد و بازار دانست.
محمدی گفت: بدنبال حرکت به سمت واقعی شدن قیمت شمش فولاد در بازار، به یکباره قیمت مواد اولیه نیز افزایش چشمگیری داشته که این روند قطعا نگرانی فولاد سازان را به همراه خواهد داشت.
مدیرعامل فولاد خوزستان اظهار داشت: سیر صعودی قیمت کنسانتره سنگ آهن، گندله و آهن اسفنجی یقینا باعث عدم ثبات در بازار و کنترل قیمت آن از سوی مسئولان ذیربط، باعث دغدغه و نگرانی فولاد سازان خواهد بود.
وی افزود: در گذشته افزایش قیمت مواد اولیه بر مبنای قیمت شمش فولاد و با بررسی دقیق هزینه های تولید این محصولات در کنار سودآوری همه زنجیره فولاد، در نظر گرفته می شد.
علی محمدی خاطر نشان کرد: با حرکت به سمت واقعی شدن قیمت شمش در بازار، به ناگاه قیمت مواد اولیه نیز در ۲ ماهه اخیر نوساناتی داشته و این روند آسیب جدی به فولاسازان وارد می کند.
مدیرعامل فولاد خوزستان اظهار داشت: این افزایش قیمت منطقی نبوده و در آینده روند چرخه تولید فولاد را با مشکل روبرو خواهد کرد و این بی ثباتی کل زنجیره تولید را از معدن تا محصول نهایی، تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ لذا از مسئولان محترم وزارت صمت این انتظار را داریم نسبت به تثبیت قیمت مواد اولیه، اقدامات لازم را صورت داده و آرامش را به بازار برگردانند.
علی محمدی، مدیرعامل فولاد خوزستان، اظهار داشت: با حرکت به سمت واقعی شدن قیمت شمش فولادی در بازار، به ناگاه قیمت مواد اولیه در ۲ ماهه اخیر نوساناتی داشته و به یکباره قیمت مواد اولیه افزایش چشمگیری داشته است که این روند آسیب جدی به فولاسازان وارد می‌کند. افزایش قیمت مواد اولیه نظیر کنسانتره و گندله، منطقی نبوده و در آینده، روند چرخه تولید فولاد را با مشکل روبرو خواهد کرد و این بی‌ثباتی کل زنجیره تولید را از معدن تا محصول نهایی، تحت تاثیر قرار خواهد داد. وی افزود: از مسئولان محترم وزارت صمت این انتظار را داریم نسبت به تثبیت قیمت مواد اولیه، اقدامات لازم را صورت داده و آرامش را به بازار برگردانند.
وی در پایان تاکید کرد: یقینا حفظ آرامش در شرایط تحریمی کشور و حمایت فولاد سازان موجب پایداری تولید، تامین نیاز داخلی کشور و همچنین استمرار صادرات و ارزآوری را به همراه خواهد داشت.

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment