امروز جمعه ، ۹ اسفند ۱۳۹۸
Friday 28th of February 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تقاضای خرید فولاد واقعی می‌شود تا دیگر دلالان جولان ندهند

گازرسانی ۱۲۰ میلیون متر مکعبی به نیروگاه‌ها

سود قیمت دستوری فولاد به جیب دلالان می‌رود

گرانی ۳۰ درصدی آهن و فولاد


محل تبلیغات شما

ارزان فروشی سیمان صادراتی منجر به خروج ارز از کشور می‌شود

صادرات سیمان به کشورهای منطقه در شرایطی رخ می دهد که گاهی سود آن پاسخگوی قیمت تمام شده سوخت کارخانه هم نیست. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۹ مرداد ۱۳۹۸
زمان : ۱۵:۲۲:۰۹

 

سیمان صادراتی ارزان فروشی می‌شود. صادرات سیمان به کشورهای منطقه با قیمت ارزان، گاهی هزینه تولید را نیز پوشش نمی‌دهد. این مسئله به خاطر رقابت منفی تولیدکنندگان داخلی با یکدیگر است و در نهایت به ضرر تولید کشور خواهد بود.
تولید سیمان در کشور با مازاد عرضه همراه است که این موضوع به سرمایه‌گذاری بیش از اندازه در صنعت سیمان طی سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۱ بر می‌گردد. هر چند مازاد تولید با صادرات به سایر کشورها می‌تواند به ارزآوری کمک کند اما مشکل اصلی در این فرآیند رقابت منفی تولیدکنندگان در صادرات است.
محمود موذن‌چی، عضو هیأت مدیره شرکت سیمان آبیک، اظهار کرد: مشکل صنعت سیمان در حوزه صادرات، رقابت منفی‌ای است که برخی از شرکت‌های داخلی با هم دارند و قیمت سیمان را در منطقه پایین آورده‌اند.
وی با بیان اینکه مسئله صادرات سیمان باید توسط یک نهاد متولی مورد ارزیابی دقیق‌تری قرار گیرد، تصریح کرد: کارخانه‌های سیمان به دلیل مشکلاتی که دارند در ارزان فروشی صادراتی رقابت می‌کنند، در حالی که اگر این رقابت در داخل باشد مشکل آفرین نخواهد بود.
موذن‌چی رقابت برای ارزان فروشی سیمان صادراتی را باعث خروج ارز از کشور دانست و افزود: سیمان و کلینکر صادراتی به قیمت ۱۵ تا ۲۰ دلار فروخته می‌شود در حالی که قیمت در هیچ کجای منطقه زیر ۳۰ دلار نیست.
این فعال صنعت سیمان کشور تصریح کرد: در برخی مواقع قیمت صادراتی فعلی پاسخگوی قیمت سوخت بر مبنای قیمت بین المللی هم نمی‌شود و این مسئله در واقع منجر به خروج ارز می‌شود تا ورود آن.
عضو هیات مدیره شرکت سیمان آبیک با اشاره به تجربه سایر کشورها در زمینه صادرات سیمان، گفت: در چین فقط چهار شرکت حق دارند ماشین آلات سیمانی صادر کنند و آن چهار شرکت با هماهنگی هم به قیمت متعادلی می‌رسند و با سایر کشورها رقابت می‌کنند.
وی تاکید کرد: این در حالی است که ما در موضوع صارات سیمان با عربستان، امارات و سایر کشورها رقابت نمی‌کنیم بلکه خودمان با خودمان رقابت می‌کنیم.
موذن‌چی، تکنولوژی تولید سیمان در ایران را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: سیمان در کشور مازاد مصرف دارد و انجمن سیمان با اعمال محدودیت سقف تولید، این موضوع را مدیریت می‌کند تا قیمت نشکند اما بهتر است در موضوع صادرات نیز محدودیت‌هایی وجود داشته باشد.
این فعال صنعت سیمان کشور با یادآوری اینکه در هیچ کشوری سیمان ۲۰ دلاری وجود ندارد، گفت: در دنیا نسبت قیمت فولاد به سیمان حدود یک به شش است اما در ایران این نسبت یک به بیست شده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment