امروز جمعه ، ۹ اسفند ۱۳۹۸
Friday 28th of February 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تقاضای خرید فولاد واقعی می‌شود تا دیگر دلالان جولان ندهند

گازرسانی ۱۲۰ میلیون متر مکعبی به نیروگاه‌ها

سود قیمت دستوری فولاد به جیب دلالان می‌رود

گرانی ۳۰ درصدی آهن و فولاد


محل تبلیغات شما

بازدهی مسکن در ۲۰ سال گذشته، دو برابر تورم بوده است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است در اقتصاد ایران فعالیت‌های غیر مولد همواره سودآورتر بوده‌اند و با وجود تمام اقدامات هنوز این فعالیت ها به کار خود ادامه می‌دهند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۵ مرداد ۱۳۹۸
زمان : ۲۱:۲۴:۵۱

 

سید فرید موسوی در همایش آینده کار و کارآفرینی جوانان، اظهار کرد: آمارها نشان می دهد بازار مسکن دو برابر تورم در بیست سال گذشته سود آور بوده و در حوزه غیر مولد فعال در بخش مسکن این عدد ۱.۴ برابر تورم بوده است و متاسفانه این روند ادامه داشته است.
وی افزود: مجلس از چند ماه قبل بررسی طرحی را آغاز  کرد که به مقابله با فعالیت های غیر مولد اختصاص داشت. دولت اعلام کرد که مستقیما لایحه ای در این زمینه ارائه خواهد کرد و چند روز قبل وقتی این لایحه به مجلس رسید مشاهده کردیم که مسکن از آن حذف شده است و این در حالی است که آمارها نشان می‌دهد برخی فعالیت های غیر مولد در بازار مسکن هنوز بسیار سودآور است.
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه در جنگ اقتصادی باید از تولیدکنندگان مانند سربازان حمایت شود، تصریح کرد: وقتی رتبه ایران در شاخص کسب و کار ۱۲۸ است، یعنی برای سرمایه گذاران ۱۲۷ گزینه بهتر از ایران وجود دارد و باید از فعالان اقتصادی حمایت لازم انجام شود.
موسوی به روندهای طولانی مدت اداری در ایران اشاره کرد و افزود: در ایران برای حل یک دعوای مالیاتی ۲۳۰ روز زمان نیاز است اما همین فرایند در امارات متحده عربی کمتر از ۱۵ روز زمان می برد و این موضوع نیاز به تغییرات بنیادی دارد.
در ادامه این نشست افشین کلاهی، عضو اتاق بازرگانی تهران نیز به مشکلات عرصه کارآفرینی ایران اشاره کرد و افزود: ما یکی از کشورهایی هستیم که بالاترین آمار فارغ التحصیلان را داریم اما از نظر ارتباط شغل با تحصیلات در رتبه ۱۳۰ قرار داریم و این یک فاجعه است.
وی با بیان اینکه مالکیت معنوی در ایران عملا فراموش شده است، تصریح کرد: وقتی ما حمایت از حق مالکیت معنوی را رعایت نمی کنیم، عملا تولید نرم افزار  در ایران نابود می شود.
به گفته این فعال اقتصادی، تصمیمات یک شبه و بی ثبات کننده در ماه‌های گذشته فشار زیادی به صادرکنندگان و واردکنندگان وارد کرده و مجموعه این اتفاقات کار را برای فعالان اقتصادی دشوار می کند.
کلاهی با بیان اینکه ۷۰ درصد اقتصاد ایران در اختیار دولت است، گفت: ما رقابت اقتصادی نداریم و بخش خصوصی تحت فشار خصولتی هاست. حمایت های دولت نیز نتیجه بخش نبوده است. خودروسازانی که بیشترین حمایت را گرفته اند بالاترین بدهی ها را هم دارند و این یعنی برای حمایت از کسب و کار، باید شیوه های دیگری را به کار برد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment