امروز چهارشنبه ، ۲ مرداد ۱۳۹۸
Wednesday 24th of July 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تحلیل تکنیکال اینوستینگ از روند قیمت طلا در کوتاه مدت

آخرین وضعیت بهای نفت در بازارهای جهانی

کاهش ۳۳.۸ درصدی تولید سنگ آهن واله

چین عوارض ضد دامپینگ بر فولاد اروپا وضع می‌کند


محل تبلیغات شما

ثبت سفارش بدون انتقال ارز؛ به شرطه‌ها و شروطه‌ها

معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: امکان ثبت سفارش بدون انتقال ارز برای مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری تولید، فراهم شد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
جمعه ، ۲۳ فروردین ۱۳۹۸
زمان : ۱۸:۵۷:۱۶

 

امیرعلی مسیبی، منطقه زنجان، با اشاره به ثبت سفارش بدون انتقال ارز، اظهار کرد: با توجه به مصوبه هیئت وزیران، ثبت سفارش بدون انتقال ارز تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار، فقط برای تعرفه‌های مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید بوده و سایر تعرفه‌ها امکان استفاده از روش بدون انتقال ارز، از محل این مصوبه را ندارند.
این مسئول ادامه داد: بازرگانان توجه داشته باشند که پیرو تصویب‌نامه شماره ۱۴۱۷۳۵/ت۵۶۱۶۷ در ۲۵ دی‌ماه سال گذشته هیئت‌ وزیران، امکان ثبت سفارش و واردات مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید به صورت بدون انتقال ارز و تا سقف معادل ۳۰۰ میلیون دلار برای همه بازرگانان تا پایان سال ۱۳۹۸، در سامانه جامع تجارت فراهم شده است.
وی افزود: متقاضیان استفاده از بند فوق لازم است در هنگام ثبت پرونده جدید یا ویرایش پرونده‌های قبلی، در سربرگ اطلاعات مالی و بانکی، نوع عملیات ارزی را «بدون انتقال ارز» و روش تامین ارز را «از محل بند ۹ ماده ۳۸ آیین‌نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات - مرتبط با واردات مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید» انتخاب کنند.
مسیبی با تاکید بر اینکه نوع ارز انتخاب شده در این پیش فاکتورها، بایستی حتما یورو باشد، تصریح کرد: استفاده از بند فوق برای هر بازرگان، تنها یک‌بار و برای یک پرونده و حداکثر به میزان ۳۰ هزار دلار، امکان‌پذیر است.
معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: بر اساس آنچه که اعلام شده، استفاده از این ماده تا پایان سال ۱۳۹۸ و برای تعرفه‌های پیوست شده مجاز بوده و بررسی درخواست‌ مجوز ارزی پرونده‌های از محل بند مذکور، بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها است.
وی خاطرنشان کرد: لازم به توجه است که در صورت ثبت‌ سفارش از محل این ماده قانونی، بازرگانان می‌بایست قبل از اظهار کالا در گمرک، اطلاعات منشا ارز را در سامانه جامع تجارت ثبت کرده و کد ساتا را دریافت کنند، در غیر این صورت امکان ترخیص محموله از گمرکات وجود نخواهد داشت.

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment