امروز چهارشنبه ، ۲ مرداد ۱۳۹۸
Wednesday 24th of July 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تحلیل تکنیکال اینوستینگ از روند قیمت طلا در کوتاه مدت

آخرین وضعیت بهای نفت در بازارهای جهانی

کاهش ۳۳.۸ درصدی تولید سنگ آهن واله

چین عوارض ضد دامپینگ بر فولاد اروپا وضع می‌کند


محل تبلیغات شما

بانک مرکزی چین در راستای مبارزه با دلار ۳۲ تُن طلا خریداری کرد

بانک مرکزی همگام با استراتژی مبارزه با دلار ذخایر طلای خود را در مجموع به یکهزار و ۸۷۴ تُن رساند و در ۳ ماه اخیر ۳۲ تُن طلای خریداری کرد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
زمان : ۱۲:۲۲:۵۴

 

به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی چین ذخایر طلای خود را برای سومین ماه متوالی در فوریه سال جاری میلادی افزایش داد و مجموع آن به یکهزار و ۸۷۴ تُن معادل ۶۰.۲۶ میلیون اونس رسید. این اقدام بخشی از استراتژی چین برای مبارزه با دلار آمریکا است.
بر اساس آمار بانک مرکزی چین در سه ماه اخیر تقریبا ۳۲ تُن طلا به ذخایر این بانک افزوده شد و چین در ماه فوریه در حدود ۱۰ تُن طلا خریداری کرده است. قبل از ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی بانک مرکزی چین گزارشی را در مورد افزایش ذخایر طلای خود به مدت بیش از دو سال گزارش نکرده بود و آمارهای رسمی از اکتبر سال ۲۰۱۶ تا نوامبر ۲۰۱۸ میلادی بدون تغییر باقیمانده بودند.
تحلیل گران بازار بر این باور هستند پکن در حال تلاش برای تنوع بخشیدن به ذخایر خود و روی برگرداندن از دلار آمریکا است. افزایش ذخایر طلای بانک مرکزی چین مقارن با استراتژی بانک های مرکزی جهان برای انباشت ذخایر طلای خود است. در ماه ژانویه سال جاری میلادی چین با قرار گرفتن در پشت سر روسیه به عنوان ششمین دارنده بزرگ ذخایر طلای جهان عنوان گرفت. 
بر پایه این گزارش، شورای جهانی طلا چندی پیش برآورد کرده بود که میزان افزایش ذخایر طلا در نزد بانک‌های مرکزی جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی به دومین رکورد بالای مجموع سالانه خود می رسد. در حال حاضر مجموع ذخایر طلای کشورها تقریبا ۳۴ هزار تُن تخمین زده می‌شود و در سال جاری میلادی طلا به دلیل بلاتکلیفی بازارها و افزایش سیسات‌های اقتصادی حمایتی به یک دارایی امن جذاب تر تبدیل می‌شود.

 


 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment