امروز چهارشنبه ، ۱ خرداد ۱۳۹۸
Wednesday 22nd of May 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تاکید بر همکاری‌های بانک مرکزی، گمرک و شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در رونق تولید

‌پیگیر بازگشت فولاد به چرخه تولید هستیم

پاتک فولادی دولت به تحریم های آمریکا

گرانی کم‌ سابقه سنگ آهن در بازار جهانی


محل تبلیغات شما

تامین مالی صنعت حمل و نقل ریلی از مسیر بورس کالا

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از توسعه سبد ابزارهای تامین مالی صنعت حمل و نقل ریلی با استفاده از ابزارها و سازوکار بورس کالای ایران و همچنین ادامه عرضه قراضه‌های راه آهن جمهوری اسلامی در این بورس خبر داد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۱۲ آذر ۱۳۹۷
زمان : ۱۲:۳۸:۴۳

 

سعید محمدزاده، در خصوص استفاده از ابزارهای موجود در بورس کالا برای تامین مالی در صنعت حمل و نقل ریلی گفت: بورس کالای ایران ابزارهای متنوعی به منظور تامین مالی از جمله اوراق سلف موازی استاندارد در اختیار دارد، همچنین راه آهن جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را می‌کند که در جهت توسعه سبد ابزارهای تامین مالی قابل استفاده برای صنعت گام بردارد تا هر چه بیشتر بتوان منابع و سرمایه‌های جدید را به سمت سرمایه گذاری در این صنعت هدایت کرد.
وی اظهار داشت: مهم‌ترین نکته این است که بدانیم صنعت حمل و نقل ریلی «یک درآمد مشخص جاری» دارد و این مزیت اول این صنعت است. همچنین انتقال یک تن کیلومتر بار از جاده به ریل، ۳۵ سی سی صرفه جویی سوخت به همراه دارد و این مزیت دوم این صنعت است که «یک صرفه جویی مستمر» را در هزینه‌های صنعت ایجاد می کند.
محمدزاده در ادامه گفت: طبق ماده ۱۲ قانون بودجه سال ۹۷ به دلیل امکان کاهش مصرف سوخت با سرمایه‌گذاری در این صنعت، صرفه جویی حاصل از این اقدامات باید به سرمایه‌گذار برگردد و آنچه که مهم است، قرار گرفتن اراده و تفکرات برای توسعه حمل و نقل ریلی است.
به گفته مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، این نکته بسیار حائز اهمیتی است که یک صرفه جویی مستمر جاری را در صنعت وجود داشته باشد، بطوریکه حتی اگر بهای سوخت در کشور نیز آزاد شود، باز هم مصرف سوخت در صنعت حمل و نقل ریلی نسبت به حمل و نقل جاده‌ای کمتر است.
محمدزاده اعلام کرد: این دو مزیت، یعنی «درآمد جاری پایدار و مستمر» و «هزینه جاری مستمر ناشی از صرفه جویی پایدار» در صنعت، قابلیت خرید و فروش در هر بازار شفافی از جمله بورس کالای ایران را دارد؛ از این رو، هر مدلی در بورس کالا برای معامله این دو مزیت طراحی شود، ما آمادگی همکاری با این مجموعه را نیز داریم.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران درخاتمه از ادامه عرضه قراضه‌های راه آهن جمهوری اسلامی در بورس کالا سخن گفت و افزود: این عرضه‌ها به دلیل ساختار شفاف و نظام‌مند بورس کالا، کماکان از سوی این مجموعه ادامه خواهد داشت.

 

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment