امروز سه شنبه ، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
Tuesday 23rd of April 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
بانک مرکزی چین برای ثبات نقدینگی عملیات بازار آزاد را لغو کرد

دستور بانک مرکزی هند به بانک‌های تجاری

آخرين وضعيت همكاری‌های بانكی با كنلون بانك چين

رشد چشمگیر سود فولای


محل تبلیغات شما

چرا خودرو سازان داخلی در شش ماهه امسال زیان دادند؟

در پروسه طولانی و زمان بر تامين ارز از طريق ثبت سفارش در سيستم بانكي، تامین ارز از سوی خودروسازان داخلی سال گذشته با نرخ ۳ هزار و ۳۰۰ تومانی انجام شد. این نرخ در ۵ ماه نخست امسال به ۴ هزار و ۵۰۰ رسید که در نهایت در مردادماه در هزینه‌های تولید به قیمت ۸ هزار و ۹۰۰ تومان محاسبه شد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۲ آبان ۱۳۹۷
زمان : ۱۴:۱۷:۱۷
منبع : بورس امروز

 

در حالی در گزارش‌های شش ماهه نخست ایران خودرو به ازای هر سهم یک هزارو ۶۷۸ ریالی و سایپا ۴۳۷ ریال زیان اعلام شده است که این مجموعه‌های خودروساز هنوز در کشاقوس قیمت گذاری دستوری،موفق نشدند تا به ازای هزینه‌ای که صرف تولید می‌کنند، درآمد مناسبی را کسب کنند. به گونه‌ای که تمام چانه زنی‌ها از سوی خودروسازان برای دریافت افزایش نرخ، تنها نظرات کارشناسی سازمان حمایت از مصرف و تولیدکنندگان را درمقابل رشد ۷۰ درصدی هزینه‌های تولید، به صدور مجوز برای افزایش نرخ کمتر از ۱۰ درصدی راضی کرد.
افزايش شدت رقابت در بازارهای داخلی و خارجی، افزايش نرخ ارز،نرخ تورم و وضع استانداردها و قوانين سختگيرانه، افزايش هزينه‌های تامين مالی، ارتقاء سطح انتظار مشتريان و شرايط تحريمی كشور همگی از جمله عواملی است که هزینه‌های تولید را نه تنها در خودروسازان بلکه تمام تولیدکنندگان در عرصه اقتصادی با مشکل مواجه ساخته است. تغییرات نرخ ارز به عنوان یکی از مهمترین این فاکتورها با تاثیر گذاری مستقيم بر قيمت تمام شده قطعات و به تبع آن بر قيمت تمام شده محصولات خودروسازان، حاشيه سود آنها را کاهش داده و حتی بعضاً تولید را با زيان همراه ساخته است.
این گزارش می‌افزاید: در پروسه طولانی و زمان بر تامين ارز از طريق ثبت سفارش در سيستم بانكی، تامین ارز از سوی خودروسازان داخلی سال گذشته با نرخ ۳ هزار و ۳۰۰ تومانی انجام شد. این نرخ در ۵ ماه نخست امسال به ۴ هزار و ۵۰۰ رسید که در نهایت در مردادماه در هزینه‌های تولید به قیمت ۸ هزار و ۹۰۰ تومان محاسبه شد.
و اما در خصوص بهای تمام شده نهاده‌های تولید، آلومینیم به عنوان یک محصول سخت و پرهزینه نسبت به فولاد، از سهم ۶۵ کیلوگرمی به طور متوسط برای تولید خودرو برخوردار است. آلومینیم به ازای هر کیلوگرم در سال گذشته هفت هزار و ۹۴۰ تومان ودر سال جاری ۲۳ تومان هزینه برای خودروسازان در برداشته است. فولاد آلیاژی به عنوان مواد دیگر مصرفی در خودرو سال گذشته از قیمت تمام شده سه هزار و ۲۹۴ تومان به ازای هر کیلو همراه بود. بهای فولاد آلیاژی در سال جاری به ۶ هزار و ۵۰ تومان به ازای هر کیلو افزایش یافته است. لازم به یاد آوریست که متوسط مصرف فولیاد آلیاژی در خودرو ۶۵ کیلوگرم است.
همچنین در تولید خودرو به طور متوسط یک هزار و ۹۰۰ کیلوگرم ورق سرد مورد استفاده قرار می‌گیرد که به ازای هر کیلو این محصول برای خودروسازان از رقم دو هزار و ۳۰۰ تومان هزینه در بر داشت. قیمت ورق سرد در سال جاری به ازای هر کیلو به چهار هزار و ۸۰۰ تومان افزایش یافت.
پلیمرهای پلاستیکی نیز به عنوان دیگر مواد اولیه مصرفی در تولید خودرو، از سهم ۴۲ کیلو گرمی در تولید هر خودرو برخوردار است. این محصول در سال جاری با رشد ۹ هزار و ۳۳۰ تومانی نسبت به قیمت سال ۹۶، درسال جاری از بهای ۱۴ هزارو ۳۰۰ تومانی برای خودروسازان برخوردار بوده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment