امروز پنجشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
Thursday 20th of June 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی

افزایش نرخ حمل و نقل نفت در خلیج فارس

اوپک به نفت ۶۰ تا ۷۰ دلاری راضی است

زنگنه: اروپایی‌ها برای خرید نفت همکاری نمی‌کنند


محل تبلیغات شما

جزئیات محدودیت‌های صادراتی ایران به افغانستان

در حالی که گفته می‌شد صادرات کالا به افغانستان متوقف شده، گمرک ایران اعلام کرد که صادرات کالا به این کشور ادامه دارد و محدودیت‌های صادراتی به افغانستان تنها در مرز ماهیرود است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
زمان : ۱۷:۱۰:۱۱

 

آنچه که از اطلاعات دریافتی از گمرک به نظر می‌رسد گمرک فراه افغانستان به دلایل نامعلوم و نامشخص، صادرات مواد سوختی، فولاد، سیمان و کاشی و سرامیک از این مرز را ممنوع کرده است، اما از دیگر مرزهای ایران و افغانستان امکان صادرات این کالاها وجود دارد.
از سوی دیگر، صادرات سایر کالاها حتی از مرز ماهیرود به غیر از چهار قلم کالای مذکور امکان‌پذیر بوده و انجام می‌شود و در مورد این چهار کالا نیز دفتر بین‌الملل گمرک ایران در حال مکاتبه و پیگیری موضوع از گمرکات افغانستان بوده و نتیجه این پیگیری‌ها به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
این در حالی است که محمد زبیر رحیمی، رئیس اتحادیه تاجران جوان هرات افغانستان، درباره ممنوعیت صادرات برخی کالاها از ایران به افغانستان در گمرک فراه این کشور، گفته است: متاسفانه ولایت فراه در این روزها دچار مشکلات ناامنی شده و گمرک این‌ ولایت نیز دچار فساد شده است.
وی ابراز امیدواری کرده است که این مشکل به زودی از سوی دولت مرکزی افغانستان حل خواهد شد.
بر اساس نامه موجود، صادرات چهار قلم کالای ایرانی در گمرک فراه افغانستان پذیرش نمی‌شود و صادرکنندگان می‌توانند از طریق مرزهای جایگزین از جمله گمرک دوغارون و میلک این کالاها را به افغانستان صادر کنند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment