امروز پنجشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
Thursday 20th of June 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی

افزایش نرخ حمل و نقل نفت در خلیج فارس

اوپک به نفت ۶۰ تا ۷۰ دلاری راضی است

زنگنه: اروپایی‌ها برای خرید نفت همکاری نمی‌کنند


محل تبلیغات شما

شرکت‌های داروسازی از مراجعه به بورس کالا برای خرید محصولات پتروشیمی معاف شدند

طبق تصمیم جدید دولت، شرکت های داروسازی معاف از حضور در رقابت بورس کالا برای دسترسی به مواد مورد نیاز خود شدند و می توانند از این پس با شرکت های پتروشیمی به صورت مستقیم وارد امضای قرارداد شوند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۲۴ شهریور ۱۳۹۷
زمان : ۱۶:۱۹:۴۴

 

پاییز سال گذشته بود که بر اساس دستورالعمل تنظیم بازار محصولات پتروشیمی که از سوی شورای رقابت ابلاغ شد، تمامی مصرف‌کنندگان محصولات پتروشیمی (به جز موارد استثناء) موظف به حضور در رقابت بورس کالا جهت تهیه مواد مورد نیاز خود شدند و شرکت‌های پتروشیمی نیز موظف شدند تا محصولات خود را به جای امضای قرارداد مستقیم با متقاضیان، در بورس کالا به فروش برسانند.
بورس کالا در ماههای اخیر محل سوداگری و جولان دلالان شده و این مسئله منجر به عدم دسترسی تولیدکنندگان واقعی محصولات پایین دستی به محصولات پتروشیمی که به عنوان مواد اولیه تولید استفاده می کنند، شده است.
این معضل نرسیدن مواد اولیه به تولیدکنندگان واقعی، بعد از بخش‌هایی چون تولید پلاستیک، به بخش داروسازی نیز رسیده و بعد از مشکلات چندماهه این بخش در دسترسی به مواد اولیه با پایه پتروشیمی، دولت تصمیم جدیدی در این خصوص گرفته است.
طبق تصمیم جدید دولت، شرکت‌های داروسازی معاف از حضور در رقابت بورس کالا برای دسترسی به مواد مورد نیاز خود شدند و می‌توانند از این پس با شرکت‌های پتروشیمی به صورت مستقیم وارد امضای قرارداد شوند.
شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در این خصوص در قالب اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در توافقات صورت گرفته با تشخیص وزارت صمت تنها تعداد محدودی از مصرف کنندگان مهم مواد پتروشیمی مثل شرکت‌های داروسازی که تولیدات آنها برای کشور ضروری است و جزو کالای اساسی هستند ‏برای تهیه مایحتاج خود از پتروشیمی‌ها از رقابت در بورس معاف می‌شوند. بر اساس توافق صورت گرفته، این تعداد محدود که از سوی دستگاه‌های مسئول شناسایی و معرفی خواهند شد، می‌توانند به ‏صورت مستقیم مواد پتروشیمی مورد نیاز پتروشیمی خود را با انعقاد قرارداد مستقیم با پتروشیمی‌ها ‏و با قیمت بورس، خریداری کنند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment