امروز شنبه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
Saturday 17th of August 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
طلا به ۱۵۲۵ دلار رسید

تولید بلوک‌های کوره قوس الکتریکی صنعت فولاد با فناوری نانو در کشور

قیمت‌گذاری فرآورده‌های ویژه تابع قیمت نفت است

سقوط قیمت نفتا به کف ۲ساله


محل تبلیغات شما

استفاده از یوان در مبادلات جهانی چه قدر است؟

بانک مرکزی چین در گزارشی اعلام کرد علی رغم کاهش ارزش یوان در ماه‌های اخیر، استفاده از یوان در مبادلات جهانی نه تنها کاهشی نداشته، بلکه افزایش محسوسی هم داشته است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
زمان : ۱۴:۲۹:۵۷

 

به نقل از شین هوا، بانک مرکزی چین با استناد به آمارهای ارائه شده در سامانه نقل و انتقال بانکی بین‌المللی سوئیفت اعلام کرد در ماه ژوئن یوان پنجمین ارز پراستفاده جهان با سهم ۱.۸۱ درصد کل پرداخت های تجاری بوده است.
در حال حاضر هنگ کنگ بازار کلیدی برای تراکنش‌های صورت گرفته با یوان محسوب می‌شود و ۷۵۹۸ درصد تراکنش های یوانی در این منطقه خودگردان انجام می‌شود. در این گزارش آمده است مبادلات با یوان از ۳.۱۱ تریلیون دلار تا پایان ماه اوت گذشته که نسبت به ماه قبل ۱۰ درصد افزایش و در مقایسه با سال گذشته ۳۸.۷ درصد افزایش داشته است. به گفته بانک مرکزی چین استفاده از بازار پول چین ادامه خواهد یافت.
به گفته این گزارش ۱۹ کشور استفاده دائمی از یوان در مبادلات تجاری خود با چین را پذیرفته‌اند که سهم این کشورها از مبادله با یوان ۱.۹۴ تریلیون یوان است.  
پیشتر ژو ژیائوچوان، رئیس سابق بانک مرکزی چین در سخنرانی خود در همایش اقتصادی شهر شانگهای گفته بود فرآیند جهانی شدن یوان در حال پیشرفت است. ژو گفت توسعه تحریم‌های مالی، عواقبی را برای دلار به همراه داشته است و کشورها را به تجدید نظر در استفاده از آن به عنوان ذخیره ارزی و وسیله پرداخت مالی در تراکنش‌های بین المللی خود وا داشته است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment