امروز جمعه ، ۲۵ آبان ۱۳۹۷
Friday 16th of November 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تعیین فرمول پایه‌ برای عرضه محصولات فولادی در بورس

جایگزینی ساندرو با پراید لغو شد

اصلاحیه بخشنامه نحوه بازگشت ارز صادراتی فردا ابلاغ می‌شود

برای انحلال اوپک نقشه‌ای نداریم


محل تبلیغات شما

نوسازی بافت‌های فرسوده تهران از مرداد کلید می‌خورد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: کارهای عملیاتی نوسازی بافت های فرسوده تهران تا پایان تیرماه به سرانجام می‌رسد و از ابتدای مرداد ماه اجرای برنامه کلید می‌خورد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۱۶ تیر ۱۳۹۷
زمان : ۱۳:۳۴:۱۳

 

نعمت الله ترکی در خصوص نوسازی بافت های فرسوده استان تهران اظهار کرد: در لایحه بودجه سال جاری برای نوسازی بافت‌های فرسوده کشور با اولویت تهران رقم خوبی در نظر گرفته شده است.
ترکی افزود: در شهر تهران کارگروه تخصصی در حوزه مسکن و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایجاد شد که کارمطالعاتی این گروه برای ۳ ماهه ابتدایی سال به اتمام رسیده و مرحله اول آن در دستور کارقرار گرفته است؛
وی ادامه داد: به احتمال زیاد کارهای مقدماتی تا پایان تیرماه به سرانجام می‌رسد و از ابتدای مرداد ماه اجرای آن کلید می‌خورد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران افزود: ۲۵ درصد شهر تهران در بافت‌های فرسوده قرار گرفته و جمعیتی بالغ بر ۲ تا ۲.۵ میلیون نفر نیز در این مناطق زندگی می‌کنند.
اصناف نظارت کنند
وی همچنین در خصوص تکانه‌های بازار ارز، گفت: ساماندهی بازار ارز امری ضروری بود. زمانی که صحبت از ارز تک نرخی می‌شود قطعا باید برای کالاهایی که نیاز به ارز داشتند، برنامه ریزی انجام می‌شد.
ترکی ادامه داد: تعیین نرح ۴۲۰۰ تومان برای دلار، نتیجه جلسه ستاد اجرایی با اتحادیه ها، اصناف و انجمن ها بود، تا از این طریق به واردکنندگان کالاهای سرمایه ای و واحدهای تولیدی کمک شود. در مرحله اول به ارگان ها، انجمن ها، اتحادیه ها و نهادهایی که نیاز به ارز داشتند و کالاهای اساسی همچون نهاده های دامی، ارز دادیم. در آن بخشی که توسط مجموعه بخش خصوصی، اتحادیه‌ها و انجمن‌ها مدیریت شد مشکلی پیش نیامد اما در حوزه‌های دیگر این گونه نبود. به عنوان مثال بیش از ۳۰ شرکت برای واردات موبایل ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفتند مبنای کار انجمن و صنف باید این گونه باشد که برای اعلام اسامی شرکت‌هایی که ثبت سفارش گرفته اند، محل توزیع و نوع اقلام محدودیتی وجود نداشته باشد.
وی تاکید کرد: وظیفه دولت پشتیبانی و تامین ارز است که در این زمینه نیز کم و کسری ندارد و بخش اعظم کار و نظارت در اختیار صنف، انجمن و اتحادیه است.
ترکی گفت: اگر قرار بر این باشد که تزلزلی در اقتصاد رخ دهد، اثرگذاری اول در شاخص‌های بورس است. در واقع در این زمان باید در بازار بورس تزلزل رخ دهد نه در بازار ارز و پول.
وی با بیان اینکه اگر قرار باشد محدودیتی ایجاد کنیم قطعا به صورت شفاف اعلام می‌کنیم، اظهار داشت: اقتصاد یعنی عرضه و تقاضا؛ هرجا تقاضا زیاد باشد و مبنای عرضه به تناسب تقاضا نباشد مشکل ایجاد می‌شود. از این رو از مردم درخواست داریم کمک کنند و مجموعه اصناف، اتحادیه‌ها مدیریت و نظارت کنند. دولت در بخشی که کالاهای تولیدی نیاز به ارز دارند تامین ارز می‌کند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment