امروز چهارشنبه ، ۲ مرداد ۱۳۹۸
Wednesday 24th of July 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تحلیل تکنیکال اینوستینگ از روند قیمت طلا در کوتاه مدت

آخرین وضعیت بهای نفت در بازارهای جهانی

کاهش ۳۳.۸ درصدی تولید سنگ آهن واله

چین عوارض ضد دامپینگ بر فولاد اروپا وضع می‌کند


محل تبلیغات شما

روسیه یوان و طلا را جایگزین ذخایر دلاری خود می‌کند

بانک مرکزی روسیه در راستای متنوع سازی ذخایر ارزی خود تصمیم گرفته است سهم یوان و طلا را در برابر دلار افزایش دهد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
جمعه ، ۱۵ تیر ۱۳۹۷
زمان : ۰۰:۳۹:۲۲

 

به نقل از آر تی، تا پایان سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷، سهم یوان از ذخایر ارزی بانک مرکزی روسیه از یک درصد در سه ماهه سوم به ۲.۷ درصد افزایش یافته است. بدین ترتیب یوان در کنار ۱۷.۲ درصد طلای موجود، حدود یک پنجم کل ذخایر ارزی روسیه را تشکیل می‌دهند.
روسیه بیش از سایر بانک‌های مرکزی جهان در حال خرید یوان است و در نظر دارد در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ نیز ۱۲ میلیارد دلار دیگر یوان خریداری کند. بیش از ۱.۴ کل ذخایر یوان جهان در اختیار روسیه است. از زمان اعمال تحریم‌های غرب علیه روسیه در سال ۲۰۱۴، پول ملی چین به دارایی جذاب‌تری برای روسیه تبدیل شده است.
دو کشور هم چنین به منظور تقویت سهم پول‌های ملی از مبادلات تجاری دو طرفه، قرارداد سواپ ارزی امضا کرده‌اند. کماکان بیشتر دارایی‌های ارزی بانک‌های روسی به دلار نگهداری می‌شود اما نقش آن به تدریج در حال کمرنگ شدن است.
در همین دوره سهم دلار از ذخایر ارزی بانک مرکزی روسیه از ۴۶.۵ درصد سه ماهه سوم به ۴۵.۸ درصد در سه ماهه چهارم سال کاهش یافته است. پیتر ماتیس- استراتژیست ارزی (رابو بانک) گفت: افزایش سهم یوان از دارایی‌ها نشانه تمایل روسیه برای کاهش وابستگی به این ارز است.
وی افزود: در عین حال به دلیل آن که دلار یکی از بالاترین قدرت‌های نقدینگی را در بین ارزهای جهان دارد، برای روسیه آسان نخواهد بود که سهم دلار را از ذخایر ارزی خود به نحو موثری کاهش دهد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment