امروز شنبه ، ۴ اسفند ۱۳۹۷
Saturday 23rd of February 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
دلیل گرانی طلا و سکه

واکنش رئیس بانک مرکزی به نوسانات نرخ ارز

فروش اینترنتی سایپا هر روز انجام می‌شود؛ روزانه حدود ۴۰۰ دستگاه

هدف‌گذاری ۱.۵ میلیون تنی را در تولید آلومینیوم داریم


محل تبلیغات شما

سوئیس افزایش دارایی خود را از دلار به شمش طلا تغییر می‌دهد

صندوق بازنشستگی سوئیس به دنبال افزایش تنش های ژئوپولتیکی، در حال تغییر شکل دارایی خود از اوراق قرضه آمریکا به شمش طلا است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۱۰ تیر ۱۳۹۷
زمان : ۱۲:۱۷:۰۳

 

به نقل از راشاتودی، صندوق بازنشستگی سوئیس در حال تبدیل دارایی خود از اوراق قرضه آمریکا به طلای فیزیکی است؛ به عبارت دیگر صندوق بازنشستگی سوئیس در حال افزایش سرمایه‌گذاری خود به شمش طلا است.
به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی، طلای فیزیکی به عنوان بهترین روش برای مصون ماندن از ریسک‌های بازار و نیز افزایش ثروت در طول دهه‌ها است. اگر شخصی در اواسط دهه ۱۹۷۰ میلادی ۱۰۰ هزار دلار طلا خریداری کرده بود، اکنون ثروت او بیش از ۲ میلیون دلار بود.
صندوق بازنشستگی سوئیس اعلام کرد افزایش دارایی ها با اوراق قرضه نوعی ادعا برای داشتن طلا محسوب می‌شود. در حال حاضر، با توجه به شرایط موجود، پیشنهاد می‌شود که ذخایر طلای این کشور به جای اینکه در لندن یا آمریکا نگهداری شود، در داخل خاک سوئیس حفظ شود.
همچنین کارشناسان بر این باورند که کشورها در حال مشاهده تغییر رویکردهای ژئوپولتیکی از غرب به شرق هستند و این دلیلی است که به خرید بیشتر طلا به جای اوراق قرضه آمریکایی روی آورده اند.
آخرین تغییر ژئوپولتیکی با جنگ جهانی اول شروع و با جنگ جهانی دوم خاتمه یافت و این موضوع آمریکا را در موقعیت برتر قرار داد و ۷۰ درصد از ذخایر طلای جهان را در داخل خاک خود نگهداری کرد؛ ضمن اینکه این مسئله دلیلی است که آمریکا بر امپراتوری بریتانیا پیروز شود و اکنون شاهد یک تغییر قدرت ژئوپولتیکی دیگر با طغیان شرق هستیم.
بر پایه این گزارش، بار بدهی جهانی در حال افزایش است؛ این در حالی است که بیش از ۶۵ درصد از ذخایر پولی جهان به دلار آمریکا است. نگهداری طلای فیزیکی یقینا بهترین روش برای مصون ماندن از ریسک‌ها در برابر تمام ریسک های پولی بی‌پشتوانه است.

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment