امروز پنجشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
Thursday 20th of June 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی

افزایش نرخ حمل و نقل نفت در خلیج فارس

اوپک به نفت ۶۰ تا ۷۰ دلاری راضی است

زنگنه: اروپایی‌ها برای خرید نفت همکاری نمی‌کنند


محل تبلیغات شما

روسیه و بلاروس دلار را از معاملات خود حذف می کنند

مقامات روسیه و بلاروس در حال برنامه ریزی بمنظور استفاده از ارزهای ملی دو کشور در معاملات تجاری دو کشور به جای دلار آمریکا هستند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
پنجشنبه ، ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
زمان : ۱۱:۳۷:۲۰

 

به نقل از راشاتودی، آندری کوبیاکوف نخست وزیر بلاروس خواستار کنار گذاشتن دلار به طور کامل در تجارت روسیه-بلاروس و نیز قیمت گذاری کالا به غیر دلار شد و به جای آن از پول های ملی دو کشور استفاده شود.
وی در جلسه شورای وزرای اتحادیه دولتی روسیه و بلاروس گفت: اگر تمام امور تجاری و نیز شکل دادن قیمت به ارزهای ملی دو کشور انجام گیرد، عالی خواهد بود. نخست وزیر بلاروس در ادامه خاطر نشان کرد که با توجه به افزایش حجم تجاری ۲ کشور به ۴۰ میلیارد دلار، بکارگیری پول ملی ۲ کشور می تواند یک کار استراتژیک برای روسیه و بلاروس باشد.
کوبیاکوف گفت: گرایش های مثبت به سمت حفظ رشد اقتصادی در کشورهای ما در سال ۲۰۱۷ میلادی کلید زده شد و در نتایج تجارت دو طرفه بازتاب داده شد. در سال ۲۰۱۷ میلادی تجارت بلاروس-روسیه با ۲۳.۵ درصد به ۳۲.۴ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.
همچنین دمیتری مدودوف نخست وزیر روسیه گفت: سهم قابل توجه تسویه حساب های دو کشور در حال حاضر به روبل انجام می گیرد. وی تصریح کرد که سال گذشته میلادی تقریبا ۸۳ درصد قرار دادهای تجاری مشترک به روبل انجام گرفت که این موضوع نشان دهنده اعتماد کامل به پول ملی روسیه و مهمتر اینکه کاهش وابستگی به عوامل خارجی در این ماجرا وجود دارد.
نخست وزیر روسیه گفت: حذف موانع برای دسترسی مشترک برای کالا و خدمات و نیز افزایش سهم بالای محصولات فناوری و کالاهای صادر محور یک ضرورت است. مدودوف گفت: دو کشور در حال برنامه ریزی برای گفتگو بر سر موضوع زیرساخت ترافیک مشترک هستند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment