امروز یکشنبه ، ۴ فروردین ۱۳۹۸
Sunday 24th of March 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش‌بینی ارزهای عمده بین المللی

آغاز عملیات معدن زیرزمینی چوکویی کاماتا از اواسط ۲۰۱۹

بازدید رئیس هیات‌مدیره شرکت مس از معدن مس درآلو

وعده ۹ ماهه سایپا به مشتریان ساندرو


محل تبلیغات شما

هشدار سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی به وزیر صمت در خصوص تشنجات اخیر بازار

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی کشور در نامه‌ای به وزیر صمت در خصوص تشنجات اخیر بازار و احتمال تشدید بحران در آینده نزدیک در صورت عدم اعمال تمهیدات لازم هشدار داد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
پنجشنبه ، ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
زمان : ۱۱:۲۸:۰۳

 

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی کشور در نامه‌ای به وزیر صمت در خصوص تشنجات اخیر بازار و احتمال تشدید بحران در آینده نزدیک در صورت عدم اعمال تمهیدات لازم هشدار داد.

جناب آقای دکتر شریعتمداری
وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

سلام علیکم؛
با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، احتراماً به استحضار می‌رساند پیرو نامه هشدار آمیز ۱۴ فروردین ماه ۹۷ خطاب به جنابعالی (پیوست) براساس اخبار موثق دریافتی ورود ورق‌های فولادی روسی و قزاق به داخل کشور با مشکلات عدیده‌ای روبه رو گشته است، از طرف دیگر قبلاً نیز ورود ورق‌های API بامشکل روبه رو بوده است، لذا باتوجه به اینکه میزان تولید ورق فولادی گرم و سرد داخلی کفاف مصرف صنایع پایین دستی داخلی از جمله صنایع لوله و پروفیل فولادی  را نمی‌دهد و ازطرف دیگر تولیدکننده‌ی ورق API عریض در کشور نیز فعال نمی‌باشد، و با توجه به اینکه این موانع تحريمي سبب گرانتر شدن این کالا در داخل کشور  می‌شود؛ خواهشمند است دستور فرمایید علاوه بر با حذف موانع تعرفه‌ای و صفر شدن حقوق ورودی  این نوع ورق؛ تمهیدات خاصی برای رفع این مشکل بیاندیشند و هم چنین صادرات ورق‌های فولادی تولید داخل که نیاز مبرم صنایع تکمیلی است و توسط فولاد مبارکه انجام می‌شود نیز ممنوع شود در غیر این صورت مجدداً شاهد کمبود و افزایش و جهش بیشتر قیمت انواع ورق فولادی خواهیم بود.
شایان ذکر است هم اکنون نیز قیمت ورق‌های فولادی در بورس کالا ۱۸ درصد بالاتر از قیمت‌های جهانی معامله می‌شود و میزان عرضه در بورس کالا بسیار ناچیز و یک سوم تقاضا است.

پیشاپیش از حسن توجه شما سپاسگزاریم

 باتشکر
امیرحسین کاوه
دبیر سندیکا
۲۴ خرداد ۱۳۹۷

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment