امروز پنجشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
Thursday 20th of June 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی

افزایش نرخ حمل و نقل نفت در خلیج فارس

اوپک به نفت ۶۰ تا ۷۰ دلاری راضی است

زنگنه: اروپایی‌ها برای خرید نفت همکاری نمی‌کنند


محل تبلیغات شما

قفل مدیریتی بر شرکت صدر فولاد خرم‌آباد

شرکت صدر فولاد لرستان را می‌توان یکی از ناموفق‌ترین و ناکارآمدترین واحدهای صنعتی لرستان در بحث مدیریتی دانست چنانکه مشکلات این شرکت باعث تعطیلی بخش تولید و در پی آن بیکار شدن حدود ۱۵۰ کارگر مشغول در این واحد صنعتی شده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
زمان : ۰۹:۴۴:۰۶

 

شرکت صدر فولاد لرستان را می‌توان یکی از ناموفق‌ترین و ناکارآمدترین واحدهای استان لرستان در بحث مدیریتی دانست.
مشکلات این شرکت باعث تعطیلی بخش تولید و در پی آن بیکار شدن حدود ۱۵۰ کارگر مشغول در این واحد صنعتی شده است.
این در حالی است که کارشناسان معتقدند اگر مدیریت مناسبی بر کارخانه شرکت صدر فولاد وجود داشت امروز می‌توانست از رونق بسیار خوبی برخوردار باشد.
افزایش ۲ برابری قیمت فولاد در یک سال گذشته و وجود بازار فروش مناسب برای محصولات تولیدی در این زمینه همگی حاکی از آن است که مشکل شرکت صدر فولاد بجز مدیریت نامناسب نبوده است.
در هر صورت کارخانه صدر فولاد هم کنون تعطیل بوده و حدود ۱۵۰ کارگران حدود یک سال است که حقوقی دریافت نکرده‌اند.
با این شرایط این کارگران بارها برای دریافت حق‌وحقوق خود پیگیری کرده و چندین و چند بار در مقابل استانداری لرستان تجمع کرده‌اند تا شاید مسوولان استان راهی برای اعاده حق‌وحقوق آن‌ها پیدا کنند.
متأسفانه با وجود پیگیری‌های فراوان مالک کارخانه شرکت صدر فولاد تا کنون اقدام مهمی در راستای پرداخت مطالبات کارگران نکرده است اما گفته می‌شود مسوولان پیگیری‌هایی انجام داده‌اند تا بلکه حق‌وحقوق کارگران پرداخت شود.
در همین زمینه معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار می‌کند: مشکلات شرکت فولاد به دو دسته تقسیم می‌شود؛ یکی مشکلات کارگری و مطالبات آن‌ها از کارخانه بوده و دیگری مربوط به تعطیل شدن تولیدات این واحد صنعتی است.
وی با تأکید بر اینکه برای احیاء تولید این کارخانه هیچ مانع و مشکل خاصی برای تولید مجدد ندارد می‌افزاید: از آنجایی که سال گذشته شاهد افزایش تولید ۳۵ درصدی فولاد کشور بودیم و با توجه به شرایط بازار فروش تولیدات فولاد و همچنین افزایش قیمت آن، فولاد می‌تواند یکی از صنایع بسیار موفق در لرستان و کشور باشد.
مدیریت نادرست عامل مشکلات شرکت صدر فولاد
جلال مومیوند معتقد است آنچه باعث شده امروز شاهد تعطیل شدن شرکت صدر فولاد و عدم پرداخت مطالبات کارگران باشیم مدیریت ناصحیح در این واحد صنعتی است.
به گفته وی این کارخانه طی سالیان گذشته ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات از بانک دریافت کرده که به دلیل عدم پرداخت به‌موقع اقساط امروز بدهی آن در بانک‌ها حدود ۱۳۰ میلیارد تومان است و این در حالی بوده که مطالبات مربوط به شرکت‌های خدمات‌رسان مانند برق، آب، گاز و همچنین تأمین اجتماعی نیز از سوی مالک کارخانه پرداخت نشده است.
معاون سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان می‌گوید: کارگران شرکت صدر فولاد در مجموع سه و نیم میلیارد تومان طلب از کارخانه دارند که دو و نیم میلیارد تومان آن مربوط به خود کارگران شرکت فولاد در خرم‌آباد است.
وی به آخرین اقدامات انجام شده در جهت پرداخت مطالبات کارگران این کارخانه اشاره کرده و می‌افزاید: هفته گذشته پس از حضور مالک کارخانه در این واحد صنعتی تعدادی از کارگران جهت دریافت مطالبات خود در محل تحصن کرده و خواستار دریافت حق‌وحقوق کامل خود در اسرع وقت شدند.
وی ادامه می‌دهد در همین راستا با پیگیری‌های فراوان توانستیم ۲ میلیارد تومان سفته از مالک کارخانه بگیریم تا طی یک ماه آینده حقوق کارگران را پرداخت نماید و در غیر این صورت سفته‌ها به اجرا درآید.
با شرایط موجود آینده خوبی در انتظار صدر فولاد نیست
مومیوند معتقد است با توجه به شرایط مدیریتی که بر کارخانه شرکت صدر فولاد حاکم است آینده خیلی خوبی برای این واحد صنعتی متصور نیست و لذا می‌بایست فکر دیگری برای آن اندیشه کرد.
معاون سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان می‌گوید: با ادامه شرایط موجود بانک‌ جهت دریافت مطالبات خود اقدام به تملک این واحد صنعتی خواهد کرد و ما نیز در ادامه اقدامات لازم را در جهت احیا کارخانه و در صورت امکان واگذاری به فرد دارای اهلیت انجام خواهیم داد منتها این موضوع نیازمند طی روال قانونی است.
حال با توجه به شرایطی که در کارخانه فولاد صدر خرم‌آباد وجود داشته و در شرایطی که کشور نیازمند رونق اقتصادی بوده و شعار سال نیز حمایت از کالای ایرانی است انتظار می‌رود مسوولان نسبت به حل مشکلات این واحد تولید همت بیشتری به خرج داده و تدابیری اندیشه کنند تا امید به دل کارگران بیکار این کارخانه بازگردد.
باید منتظر ماند و دید که راهکار مسوولان در این راستا تا چه اندازه مثمر ثمر خواهد بود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment