امروز یکشنبه ، ۴ فروردین ۱۳۹۸
Sunday 24th of March 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش‌بینی ارزهای عمده بین المللی

آغاز عملیات معدن زیرزمینی چوکویی کاماتا از اواسط ۲۰۱۹

بازدید رئیس هیات‌مدیره شرکت مس از معدن مس درآلو

وعده ۹ ماهه سایپا به مشتریان ساندرو


محل تبلیغات شما

افت بازارهای سهام آسیا بدلیل تقویت دلار و بهای نفت

امروز بازارهای سهام در آسیا بدلیل رشد ارزش دلار و در نتیجه کاهش تقاضا برای کامودیتی‌ها و نیز نگرانی‌های حاصل از افزایش بهای نفت در خصوص افزایش نرخ تورم و بهره در آمریکا شاهد افت بودند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۱ خرداد ۱۳۹۷
زمان : ۱۲:۴۱:۰۸

 

امروز سه شنبه ۲۲ می بازارهای سهام در آسیا بدلیل رشد ارزش دلار و در نتیجه کاهش تقاضا برای کامودیتی‌ها و نیز نگرانی‌های حاصل از افزایش بهای نفت در خصوص افزایش نرخ تورم و بهره در آمریکا شاهد افت بودند.
شاخص Nikkei ژاپن امروز ثابت گزارش شد اما شاخص سهام استرالیا ۰.۹ درصد کاهش داشت و شاخص سهام چین با کاهش ۰.۷ درصدی آغاز بکار نمود. شاخص MSCI آسیا پاسیفیک برای بازارهای خارج از ژاپن تنها یک پله افزایش داشت اما نسبت روزهای اوج در ژانویه در سطح پائین تری قرار گرفت.
به گفته تحلیلگران بدنبال تقویت نرخ دلار پول از بازارهای نوظهور بسوی بازار آمریکا در گردش است و البته ریسک‌هایی هم در بازارهای نوظهور وجود دارد که مردم نسبت به  آنها محتاط هستند. سرمایه‌گذاران نگران چشم انداز رشد اقتصادی آمریکا هستند زیرا فدرال رزرو همچنان سیاست انقباضی خود را دنبال می‌کند.
در پی منتفی شدن جنگ تجاری بین آمریکا و چین بازارهای سهام چندین نوبت شاهد رشد بود اما بدلیل دیدگاه‌های مخالف برخی سرمایه‌گذاران روند کاهشی بر بازارها مجددا حاکم شده است. درحالیکه اقتصاد جهانی همچنان شرایط خوبی دارد و داده‌های سه ماهه اول سال هم نشان از رونق اقتصادی دارد، اما بازارهای سهام اغلب در سال جاری رونق چندانی نداشته‌اند زیرا برخی سرمایه‌گذاران بر این باورند که بازارها به اوج خود رسیده و با احتیاط بیشتری معاملات خود را ادامه می‌دهند.
تمرکز سرمایه‌گذاران معطوف جلسه آینده فدرال رزرو در ۱۳ ژوئن است و انتظار می رود نرخ‌های بهره برای دومین بار در سال جاری افزایش یابد. در کل سه بار افزایش نرخ بهره برای سال ۲۰۱۸ در نظر گرفته شده است، اگرچه برخی سرمایه‌گذاران پیش بینی دفعات بیشتری را دارند. ترس از افزایش نرخ تورم و افزایش سریع نرخ بهره توسط فدرال رزرو دلیل تضیف بازار اوراق قرضه در اوایل سال جاری بود و افزایش ناگهانی بهره اوراق رکود را در بازارهای سهام ایجاد نمود.
دلار در مقابل سایر ارزها همینک نزدیک به بالاترین سطح پنج ماه اخیر قرار دارد و دلیل آنهم خوشبینی‌ها درباره آینده تجاری آمریکا و چین است. شاخص دلار از روز دوشنبه ۰.۱ درصد کاهش داشته است. یورو با وجود ادامه شرایط مبهم سیاسی در ایتالیا در حال حاضر در سطحی بیش از ۶ ماه اخیر خود قرار دارد و ین در نقطه ای نزدیک به پائین ترین سطح چهار ماه اخیر خود قرار دارد.
بهای نفت هم بعد از انتخاب دوباره مادورو به ریاست جمهوری ونزوئلا به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۴ رسید زیرا با این انتخاب مجدد امکان کاهش بیشتر تولید نفت این کشور در پی تحریم‌های آمریکا وجود دارد . نفت خام آمریکا با ۲۴ سنت افزایش به بشکه ای ۷۲ دلار و ۴۸ سنت و نفت خام برنت هم با ۱۷ سنت افزایش به ۷۹ دلار و ۳۳ سنت در هر بشکه افزایش یافت. با تقویت دلار بهای طلا کاهش داشت و به نقطه ای نزدیک به اواخر دسامبر ۲۰۱۷ یعنی ۱۲۹۰ دلار در هر اونس رسیده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment