امروز یکشنبه ، ۴ فروردین ۱۳۹۸
Sunday 24th of March 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش‌بینی ارزهای عمده بین المللی

آغاز عملیات معدن زیرزمینی چوکویی کاماتا از اواسط ۲۰۱۹

بازدید رئیس هیات‌مدیره شرکت مس از معدن مس درآلو

وعده ۹ ماهه سایپا به مشتریان ساندرو


محل تبلیغات شما

عرضه سنگ آهن در بورس کالا اولویت سال ۹۷ تولیدکنندگان است

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن گفت: یافتن روش های اجرایی برای قیمت گذاری منصفانه سنگ آهن به ویژه بهره گیری از ساز و کار بورس کالا از اولویت های این انجمن در سال جاری است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۱ خرداد ۱۳۹۷
زمان : ۱۲:۳۴:۴۸

 

سعید عسکر زاده، گفت: هرگونه هدف‌گذاری و طراحی راهبرد برای صنایع فولاد بدون ملاحظه شرایط عمومی معدن کاری سنگ آهن، غیر واقعی و شکننده خواهد بود. سیاست‌ها بر محیط کسب‌و‌کار بنگاه‌های معدنی تولید و صادرکنندگان سنگ آهن اثر مستقیم دارد. تصمیم‌های اقتصادی، حقوقی و معدنی اتخاذ شده توسط نهادهای سیاستگذار حکومتی، میزان بهره‌وری و سودآوری بنگاه‌های معدنی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
وی افزود: توسعه همفکری و همکاری نهادینه میان دولت و بخش خصوصی و اصلاح فرآیند سیاست‌گذاری عمومی در بخش معدن از مهمترین راه‌های پیشگیری از اتخاذ تصمیماتی است که چنانچه بدون ملاحظه شرایط عمومی کسب‌و‌کار سنگ آهن، اتخاذ شود، منجر به افزایش هزینه‌های غیر ضروری محیطی بر بنگاه‌های فعال خواهد شد.
این فعال حوزه سنگ آهن ادامه داد: تشکیل دبیرخانه مشترک دولت و مجلس و توجه ویژه وزیر صنعت به نظرخواهی از تشکل‌های بخش خصوصی، فرصتی بی‌نظیر از هماهنگی همه ارکان موثر در بخش معدن و صنایع معدنی ایجاد کرده است. بر این اساس، تمرکز سیاستگذار بر ایجاد تحرک در تقاضای موثر در بازارهای پایین دست معادن، مانند مسکن و فولاد یا بازارهای خارجی، سیاست‌گذاری مبتنی بر مشاوره با همه ذینفعان و بهبود محیط کسب و کار معدنی از مهمترین اولویت‌های سال آینده فعالان بخش خواهد بود و در مقابل انجمن سنگ آهن نیز همه توان و همت را برای ایجاد هماهنگی درون بخشی اعضا و ذینفعان و متمرکز کردن بخش خصوصی بر سیاست‌های کلی توسعه به کار خواهد بست.
عسکر زاده با اشاره به اینکه کسب‌و‌کار سنگ آهن ایران تحت تاثیر روندهای بازار جهانی سنگ آهن نیز قرار دارد، گفت: بنگاه‌های فعال در این کسب و کار به منظور تداوم تولید و حفظ ظرفیت‌های موجود، نیازمند بکارگیری انواع روش‌های تنوع بازار، مدیریت هزینه و افزایش میزان هماهنگی برای حضور در بازارهای خارجی هستند.شکل دهی به انواع همکاری‌های بین بنگاهی از جمله تشکیل کنسرسیوم‌های فروش، ابزاری برای افزایش قدرت چانه زنی در مقابل خریداران خارجی و مدیریت رقابت مخرب بنگاه‌های ایرانی در بازارهای بین المللی است.
تامین کنسانتره و گندله
وی با اشاره به اینکه همه سنگ آهن دانه‌بندی شده مورد نیاز صنایع داخلی توسط معدن کاران سنگ آهن تامین می‌شود، تاکید کرد: مهمترین مساله‌ای که از سوی دولت نیز مکرر اعلام شده، تامین کنسانتره و گندله مورد نیاز فولادسازان است. سیاست‌گذاری لازم برای تکمیل زنجیره سنگ آهن و توسعه ظرفیت‌های فرآوری، نیازمند هدف‌گذاری های واقعی در حوزه تولید فولاد بویژه با توجه به فناوری‌های به کار رفته در آن است.
عسکر زاده ادامه داد: تامین سنگ آهن مورد نیاز صنایع فولاد بویژه در افق ۱۴۰۴، صرف نظر از سناریوهای مختلفی که وجود دارد، نیازمند صرف میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری و بکارگیری ظرفیت‌های تخصصی موجود در معدن کاری سنگ آهن ایران است. اعمال سیاست‌های تشویقی بویژه در حوزه اکتشاف و تامین مالی از مهمترین پیشنهادهای این انجمن به دولت است، انجمن سنگ آهن با اعلام آغاز نهضت فرآوری بخصوص در معادن کوچک و متوسط، خواهان توجه ویژه دولت و مجلس به روش‌های تامین منابع مالی مورد نیاز در کنار برنامه‌ریزی لازم برای تامین زیرساخت‌ها است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment