امروز شنبه ، ۲۹ دی ۱۳۹۷
Saturday 19th of January 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش بینی تولید ۴ میلیون بشکه نفت در لایحه بودجه سال ۹۸

استرالیا در انتظار ذخیره مس تازه

آیا تورم مسکن گریبان اجاره‌نشین‌ها را نیز خواهد گرفت؟

مدیر عامل بانک جی پی مورگان آمریکا ۳۱ میلیون دلار پاداش گرفت


محل تبلیغات شما

فروش نفت ایران با مشکل مواجه نمی‌شود

یک کارشناس مسائل انرژی معتقد است: خروج آمریکا از برجام به احتمال زیاد مشکلی در فروش نفت ایران به وجود نخواهد آورد چون خریداران نفت ایران یعنی اروپا، چین و ... به حفظ برجام با وجود خروج آمریکا تمایل دارند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
زمان : ۲۰:۴۶:۵۹

 

دکتر سعید میرترابی، در خصوص احتمال ایجاد شرایط مشابه پیش از برجام و کاهش فروش نفت توسط ایران خاطرنشان کرد: در آن زمان شرایط بین‌المللی به گونه‌ای علیه ایران پیش رفته بود که کشورهای خریدار نفت با آمریکا برای کاهش خرید از ایران همراهی کردند اما اکنون چنین شرایطی وجود ندارد.
وی افزود: با این حساب در شرایط فعلی کشورهای اروپایی، چین و ... نباید با آمریکا در این زمینه همراهی کنند زیرا در صورت همراهی دیگر توجیهی برای پایبندی ایران به برجام باقی نخواهد ماند.
این استاد دانشگاه خوارزمی در خصوص مشکلات احتمالی در انتقال پول حاصل از فروش نفت به کشور نیز گفت: اگرچه دولت معتقد است که اکنون در انتقال پول مشکلی وجود ندارد اما به نظر می‌آید ایران هنوز با محدودیت‌هایی مواجه است، به نظر می‌رسد این محدودیت‌ها حتی در ارتباط با کشور چین هم وجود دارد.
وی با بیان اینکه احتمالا بخشی از مشکلات ارزی کشور نیز به همین موضوع ارتباط دارد، ابراز عقیده کرد: با توجه به احتمال همراهی برخی از کشورهای منطقه با آمریکا، ممکن است محدودیت‌های ایران در جابجایی پول حاصل از فروش نفت پس از خروج آمریکا از برجام بیشتر شود.
میرترابی در خصوص مراودات ایران با شرکت‌های نفتی خارجی و بحث سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت نفت ایران نیز اظهار کرد: ایران برای عمل در این بخش توانایی زیادی برای چانه‌زنی ندارد، به همین دلیل ممکن است خروج آمریکا از برجام بر همکاری شرکت‌های بزرگی همچون توتال که با آمریکا نیز مراوده دارند اثر داشته باشد. البته این موضوع می‌تواند جز درخواست‌های ایران از اروپا برای تضمین پایبندی به برجام باشد، بنابراین با خروج آمریکا از برجام، ایران ممکن است در نقل و انتقال پول حاصل از فروش نفت و جذب سرمایه خارجی در صنایع نفت و گار با مشکل مواجه شود اما در زمینه فروش نفت مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment