امروز شنبه ، ۲۹ دی ۱۳۹۷
Saturday 19th of January 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش بینی تولید ۴ میلیون بشکه نفت در لایحه بودجه سال ۹۸

استرالیا در انتظار ذخیره مس تازه

آیا تورم مسکن گریبان اجاره‌نشین‌ها را نیز خواهد گرفت؟

مدیر عامل بانک جی پی مورگان آمریکا ۳۱ میلیون دلار پاداش گرفت


محل تبلیغات شما

سقوط ارزش سهام غول‌های اروپایی

ارزش سهام دو شرکت هواپیماسازی ایرباس اروپا و پژو - سیتروئن فرانسه که قراردادهای تجاری بزرگی با ایران دارند، تحت تاثیر خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام به شدت کاهش یافته است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
زمان : ۲۰:۴۴:۲۴

 

به نقل از رویترز، دونالد ترامپ – رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا – که شب گذشته در سخنرانی خود، خروج این کشور را از توافق هسته‌ای برجام اعلام کرد، بسیاری از رسانه‌ها از احتمال لغو یا به تعلیق درآمدن قراردادهای تجاری کلانی که کشورهای متعددی از جمله اروپا با ایران منعقد کرده بودند، خبر دادند.
امروز ، چهارشنبه ، تنها چند ساعت بعد از نطق ترامپ و اعلام خروج آمریکا از معاهده برجام ، ارزش سهام ایرباس و پژو، بعنوان دو شرکت  بزرگ فرانسوی مستقر در اروپا، به شدت کاهش یافت و سقوط کرد.
سهام شرکت خودروسازی پژو – سیتروئن (PSA) فرانسه در معاملات آغازین روز چهارشنبه شاهد  ۱.۵ درصد کاهش بود این در حالیست که رقیب تجاری هم وطن آن یعنی شرکت خودروسازی رنو فرانسه که آن هم با ایران روابط تجاری گسترده ای دارد، تنها ۰.۳ درصد سقوط کرد.
سهام شرکت هواپیماسازی ایرباس اروپا نیز تحت تاثیر خروج ترامپ از برجام و احتمال لغو قرارداد هواپیماهای مسافربری و ضرر های مالی هنگفت، امروز  ۱.۱ درصد کاهش یافت.
برخلاف بسیاری از شرکت های اروپایی که ارزش سهام آنها تحت تاثیر خروج ترامپ از برجام کاهش یافت، سهام غول نفتی توتال فرانسه تحت تاثیر افزایش قیمت نفت ۰.۷ درصد افزایش یافت.
شرکت هواپیماسازی ایرباس اروپا هم که دفتر اصلی آن در فرانسه مستقر است، اعلام کرده که نیاز به زمان بیشتری دارد تا در خصوص اثرات خروج آمریکا از برجام تصمیم گیری کند ولی امیدوار است که اتحادیه اروپا رویکرد مستقلی در قبال برجام اتخاذ کند.
فرانسه یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی است که سالیان سال نقش پررنگ و بسزایی در ایران ایفا کرده است. از مهم ترین شرکت هایی که در طول مدت زمان حیات برجام با ایران قراردادهای بزرگ و مهمی را به امضا رسانیدند، می توان به شرکت نفتی توتال، خودروسازی پژو- سیتروئن و رنو فرانسه اشاره کرد.
ترامپ علاوه بر اعلام خروج آمریکا از معاهده برجام، اعلام کرده که تحریم‌های اقتصادی با شدت بسیار بیشتری به ایران باز خواهند گشت که این تحریم‌ها بیشتر صادرات نفت و قراردادهای تجاری بزرگ از جمله خرید هواپیماهای مسافربری و غیرنظامی را نشانه گرفته است.
بسیاری از تحلیلگران برآورد کرده‌اند در صورتی که اروپا نیز تحت تاثیر خروج آمریکا از برجام قرار گیرد، طرفین معامله‌های بزرگ تجاری متحمل ضررهای مالی هنگفتی خواهند شد.
ترامپ که همواره توافق نامه هسته‌ای ایران را برای آمریکا مایه تاسف می‌دانست، حالا به سنگ اندازی های مداومش مهر تایید زد و به ادامه توافق هسته ای با ایران خاتمه داد.

  

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment