امروز شنبه ، ۲۹ دی ۱۳۹۷
Saturday 19th of January 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش بینی تولید ۴ میلیون بشکه نفت در لایحه بودجه سال ۹۸

استرالیا در انتظار ذخیره مس تازه

آیا تورم مسکن گریبان اجاره‌نشین‌ها را نیز خواهد گرفت؟

مدیر عامل بانک جی پی مورگان آمریکا ۳۱ میلیون دلار پاداش گرفت


محل تبلیغات شما

کسری شدید مس در کوتاه‌مدت

شرکت خدمات مالی آمریکایی مودیز هشدار داده عرضه فلزات کلیدی برای ساخت خودروها الکتریکی، در کوتاه‌مدت کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت. در این میان مس که نقشی کلیدی در این خودروها دارد، کسری شدیدی خواهد داشت. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
زمان : ۱۹:۰۶:۳۵

 

کارول کوان، معاون ارشد مودیز در این زمینه گفت: کاهش عیار معادن مس، عدم ادامه سرمایه‌گذاری در معادن جدید، زمان طولانی برای انجام اکتشاف‌های جدید، در دسترس نبودن فلزات و... ازجمله مهم‌ترین دلایل ناتوانی تولیدکنندگان مس در پاسخگویی به نیاز سازندگان خودروهای برقی است.
این چشم‌انداز به‌طور گسترده‌ای توسط متخصصان دیگر، از جمله تحلیلگران مؤسسه تحقیقاتی CRU نیز ترسیم شده و نشان می‌دهد تولید معادن مس موجود تا سال ۲۰۳۴ از ۲۰ میلیون تن به پایین‌تر از ۱۲ میلیون تن کاهش می‌یابد و منجر به کمبود عرضه بیش از ۱۵ میلیون تن می‌شود. مگر این‌که در طول سال‌های پیشِ رو سرمایه‌گذاری‌های جدید صورت گیرد.
در این میان تصمیم‌های سیاسی نیز نگرانی‌هایی را به دنبال داشته است. تنها در هفته گذشته، شرکت معدن‌کاری دولتی جمهوری دموکراتیک کنگو شروع به انجام برخی اقدامات قانونی برای گرفتن مالکیت برخی معادن مس شرکت گلنکور کرد. دولت اندونزی نیز به نوبه خود استانداردهای زیست‌محیطی جدیدی به معدن مس گراسبرگ و معدن طلای متعلق به شرکت فری‌پورت- مک‌موران تحمیل کرده ‌است. همچنین مذاکرات دستمزد بین شرکت بی‌اچ‌پی بیلتون و کارگران، در بزرگ‌ترین معدن مس جهان در شیلی، هنوز حل نشده است. همه این‌ها کاهش عرضه مس در جهان را به دنبال خواهد داشت.
این در حالی است که به گفته مودیز سهم فروش وسایل نقلیه الکتریکی (EV) تا اواسط سال ۲۰۲۰ حدود ۷ تا ۸ درصد افزایش خواهد یافت و تا سال ۲۰۳۰ به ۱۷ تا ۱۹ درصد از فروش خودرو در جهان خواهد رسید. برای تولید خودروهای الکتریکی ۶ برابر بیشتر از خودروهای معمولی به مس نیاز است و این نیاز در کنار کاهش تولید مس در جهان کسری شدیدی را ایجاد خواهد کرد.

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment