امروز شنبه ، ۲۹ دی ۱۳۹۷
Saturday 19th of January 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش بینی تولید ۴ میلیون بشکه نفت در لایحه بودجه سال ۹۸

استرالیا در انتظار ذخیره مس تازه

آیا تورم مسکن گریبان اجاره‌نشین‌ها را نیز خواهد گرفت؟

مدیر عامل بانک جی پی مورگان آمریکا ۳۱ میلیون دلار پاداش گرفت


محل تبلیغات شما

باید منافع ملی را به منافع بنگاهی ارجحیت دهیم

تثبیت نرخ ارز از سوی دولت یکی از موضوعاتی بود که در هفته‌های اخیر خبرساز شد و برخی موافق این دستورالعمل و برخی مخالف آن بودند. بعضی فعالان بازار معتقدند نرخ ۴۲۰۰ تومان برای ارز می تواند زمینه‌ساز تک نرخی شدن ارز در کشور باشد و بنگاه‌ها بایستی منافع ملی را به منافع بنگاهی ترجیح دهند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
زمان : ۱۹:۲۷:۱۰

 

تقی ممتازان، معاون بازرگانی فولاد‌کاوه‌جنوب‌کیش، درخصوص فروش‌های صادراتی پس از اعمال نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی و تثبیت آن گفت: اگرچه در انتقال وجه تاحدودی به مشکل برخورده ایم اما تثبیت نرخ ارز تاثیری بر روی معاملات ما نداشته است.
وی افزود: شروع هر کار جدیدی با مشکلاتی همراه است اما این موضوع هم با صبر و حوصله فعالان بازار مرتفع خواهد شد. علی رغم اینکه تا پیش از تثبیت نرخ ارز، امکان فروش ارز به صرافی‌ها به قیمت‌های بالاتر وجود داشت و همین امر می‎‌توانست شرکت‌های صادرکننده را منتفع نماید اما در این خصوص باید استفاده ملی به استفاده شخص یا شرکت ترجیح داده شود. اگر دولت تصمیم به ثبات نرخ گرفته است باید از آن تبعیت کرد و با حمایت از دولت، آنرا در به ثمر رسیدن تصمیم خود همراهی نمود.
ممتازان تصریح کرد: نمی‌توان گفت مشکل تسعیر نرخ ارز برای صادرکنندگان به وجود نیامده است و این انتظار از سوی آنها وجود دارد که ارز را با قیمت‌های آزاد در بازار بفروشند و فروشندگان داخلی هم انتظار حمایت از نرخ فروش داخل دارند اما این دو عامل باعث نمی‌شود وظیفه ملی را فراموش کنیم.
معاون بازرگانی فولاد‌کاوه‌جنوب تاکید کرد: هر قانون ابلاغی نقاط ضعف و قوتی دارد و تولیدکننده و صادرکننده بایستی با حمایت خود از این موضوع، زمینه ساز تک نرخی شدن نرخ ارز شود.
وی در همین زمینه به مثالی از امارات پرداخت و گفت: در امارات از شش ماه قبل قانون مالیات بر ارزش افزوده اعمال شد. در این شش ماه هنوز ابهامات شرکت‌ها و اقشار مردم جامعه از نحوه اجرای این قانون برطرف نشده و اگرچه درمورد نحوه اجرا ممکن است ایراداتی وجود داشته باشد اما انتقاد تقابلی با این قانون نشده و هیچ فرد یا گروهی مقابل آن نایستاده است. ما نیز باید بیاموزیم که اگر پای منافع ملی درمیان است پشت دولت بایستیم و بجای تقابل با آن و تضعیف قوانین، از آن حمایت نماییم تا نقاط ضعف آن برطرف گردد.
ممتازان درباره اجرای تعهدات قبلی فروش صادراتی فولاد کاوه، گفت: فولاد کاوه جنوب کیش علاوه بر اجرای تعهدات قدیم به فکر ایجاد قراردادهای جدید نیز است و برنامه داریم از تولید ۱.۲ میلیون تن (ظرفیت اسمی که طرح ریزی شده تا امسال بدان برسیم)، حدود یک میلیون تن را صادر نماییم.

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment