امروز یکشنبه ، ۴ فروردین ۱۳۹۸
Sunday 24th of March 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش‌بینی ارزهای عمده بین المللی

آغاز عملیات معدن زیرزمینی چوکویی کاماتا از اواسط ۲۰۱۹

بازدید رئیس هیات‌مدیره شرکت مس از معدن مس درآلو

وعده ۹ ماهه سایپا به مشتریان ساندرو


محل تبلیغات شما

سیاست‌های جدید ارزی شتاب‌زده است

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران معتقد است سیاست های جدید ارزی دولت و بانک مرکزی شتاب زده بوده و رویه هایی که تاکنون بوده را نیز بهم ریخته است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۲۷ فروردین ۱۳۹۷
زمان : ۱۷:۵۵:۱۶

 

رضا پدیدار، اظهار کرد: به طور کلی به نظر می‌رسد در سیاست های جدید ارزی بانک مرکزی یک شتاب زدگی خیلی زیادی به وجود آمده است. همان زمانی که دولت بودجه را به مجلس می داد و نرخ دلار را ۳۵۰۰ تومان اعلام کرد بهترین زمان برای اعلام تک نرخی کردن ارز بود.
وی ادامه داد: منطقی بود که تفاوت زیادی در آن زمان بین نرخ ارز وجود نداشت. دولت ۳۵۰۰ تومان در بودجه اعلام کرده بود و قیمت در بازار نزدیک ۴۰۰۰ تومان بود. این شتاب‌زدگی که اکنون برای ساماندهی بازار ارز پیش آمده اتفاق مثبتی نیست.
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی افزود: با این شتاب زدگی همه نهادهای پولی و مالی مختل شده اند و به نظر می رسد که دولت باید این روند را متوقف کند.کاری که اکنون به وجود آمده شتاب زدگی است که اقتصاد را با مشکل مواجه کرده است.
رضا پدیدار تصریح کرد: یکی روند تولید است که با مشکل روبرو شده است. ما به مواد اولیه خارجی نیاز داریم که موضوعی مهمی است که در حال حاضر اختلال پیدا کرده است. در سالیان اخیر هیچ گاه قانون حاکم نبوده بلکه رویه‌ها حاکم بوده است و حالا اینکه یک شبه رویه‌ها از بین برود و قانون جایگیزین شود معمولا با خودش خسارت ایجاد می کند.
وی افزود: این اتفاقات شایسته اقتصاد نیست. اینکه مثلا صرافی ها از خرید و فروش ارز ممنوع شده اند درست نبود و یک رویه ای بود که کنار گذاشته شد. تصمیمات لحظه ای اثرات مثبتی هم شاید داشته باشد ولی آثار تخریبی آن بیشتر است چون تا جا بیفتد زمان بر است.
در هفته گذشته به دنبال جلسه ستاد اقتصادی دولت نرخ دلار ۴۲۰۰ تومان اعلام شد و بر اساس همین نرخ، دلار تک نرخی شد. به دنبال این تصمیم بانک مرکزی دستورالعمل های مختلفی را اعلام کرد که طبق آن به صرافی ها دلار ۴۲۰۰ تومانی ارائه نمی‌شود و دلار با این نرخ به متقاضیان قانونی اعم از مسافران، دانشجویان و فعالان اقتصادی تعلق می‌گیرد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment