امروز یکشنبه ، ۴ فروردین ۱۳۹۸
Sunday 24th of March 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش‌بینی ارزهای عمده بین المللی

آغاز عملیات معدن زیرزمینی چوکویی کاماتا از اواسط ۲۰۱۹

بازدید رئیس هیات‌مدیره شرکت مس از معدن مس درآلو

وعده ۹ ماهه سایپا به مشتریان ساندرو


محل تبلیغات شما

برای تک‌نرخی ماندن ارز هم‌قسم شوند

تک نرخی شدن ارز از سوی دولت خبری بود که رئیس مجمع عالی واردات آن را بهترین و مهم‌ترین خبر روزهای اخیر دانست و از همه مسئولان خواست که برای تک نرخی ماندن ارز عزم راسخ داشته باشند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۲۲ فروردین ۱۳۹۷
زمان : ۱۴:۴۱:۴۷
منبع : ایسنا

 

در وضعیتی که دولت بعد از سرکشی دلار در بازار ارز قیمت آن را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرد و همزمان دلار را تک نرخی دانست، کارشناسان و فعالان اقتصادی این تصمیم را حائز اهمیت دانستند و موضوعاتی درخصوص نحوه اجرای این تصمیم و تاثیرات آن بر اقتصاد و تجارت کشور مطرح می‌شود که علیرضا مناقبی - رئیس مجمع عالی واردات اتق بازرگانی، تداوم چنین سیاستی را برای تک نرخی شدن دلار از دولت خواستار شد.
این فعال اقتصادی در رابطه با این تصمیم دولت، اظهار کرد: تک نرخی شدن قیمت دلار یکی از بهترین و مهم‌ترین خبرهای این روزها برای من بود و امیدوارم به گونه‌ای اعمال شود که غیرقابل بازگشت باشد.
وی با بیان این‌که مسئولان باید برای تک نرخی ماندن قیمت ارز هم‌قسم شوند، توضیح داد: تک نرخی ماندن ارز بدون در نظر گرفتن قیمت آن، خود می‌تواند عامل ثبات باشد و ثبات نیز عاملی برای جذب سرمایه و فعالیت اقتصادی خواهد بود.
رئیس مجمع عالی واردات اضافه کرد: در هفته گذشته دیدیم که بی‌ثباتی می‌تواند چه بلایی سر مردم و جامعه بیاورد، چرا که در زمان بحران وقتی امید به آینده در مردم فرو بریزد باعث خریدهای بی‌رویه و هیجانی در بازار می‌شود و می‌تواند ایجاد بحران کند.
مناقبی در ادامه بیان کرد: تک نرخی کردن دلار می‌تواند با ایجاد شفافیت در بازار، رانت و سوداگری را از بین ببرد و اطمینان خاطر را در فعالان اقتصادی به وجود آورد، به همین خاطر امیدوارم تمام مسئولان و دولت در اجرای این سیاست موفق عمل کنند.
وی با اشاره به موضوع مطرح شده در خصوص تعویض ارز رسمی کشور از دلار به یورو، اظهار کرد: شاید عوض کردن ارز رسمی کشور از دلار به یورو بتواند برخی مشکلات اقتصادی را کاهش دهد، چرا که به هرحال زمانی که مبادلات بخواهد از طریق دلار انجام شود از هر جای دنیا که قرار باشد دلار مورد استفاده قرار بگیرد باید از آسمان آمریکا گذر کند و این کشور به هرحال سابقه خصومت با ایران را دارد و امکان فشار آوردن در این زمینه به ایران وجود دارد.
رئیس مجمع عالی واردات تاکید کرد: به هرحال برای اعمال سیاست‌های تعویض ارز باید بسیار سنجیده عمل کرد و مراقب باشیم که سیاست‌های جدید، زیرساخت‌های قبلی را خراب نکند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment