امروز یکشنبه ، ۴ فروردین ۱۳۹۸
Sunday 24th of March 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش‌بینی ارزهای عمده بین المللی

آغاز عملیات معدن زیرزمینی چوکویی کاماتا از اواسط ۲۰۱۹

بازدید رئیس هیات‌مدیره شرکت مس از معدن مس درآلو

وعده ۹ ماهه سایپا به مشتریان ساندرو


محل تبلیغات شما

صنعت چوب حرفه ای با ارزش افزوده بالا

مدیر عامل شرکت هنرجو ارژن و دبیر سابق انجمن علوم صنایع چوب و کاغذ ایران گفت: صنعت چوب حرفه‌ای اشتغال آفرین، زودبازده وبا ارزش افزوده بالا در هرکشوری شناخته می‌شود. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
زمان : ۱۷:۴۶:۵۷

 

مهرداد جهانگیرنیا در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: خوشبختانه این صنعت در اقتصاد و تجارت جهان بسیار حائز اهمیت است.
وی همچنین ضمن اشاره به دوران فراز و فرود صنعت چوب ایران اظهارداشت: این صنعت در دهه ۴۰ از رشد مناسبی برخوردار بوده است.
مدیر عامل شرکت هنرجو ارژن و دبیر سابق انجمن علوم صنایع چوب و کاغذ ایران گفت: کارخانجات و شرکت های بزرگی از قبیل صنایع چوب پارس، صنایع چوب بادوام و غیره در این دوره به همت صنعتگران و کارآفرینان در کشور راه اندازی شده است.
وی در ادامه افزود: متاسفانه دوران انقلاب و جنگ تحمیلی فاصله زیادی از حیث تکنولوژی و طراحی در تولید محصولات چوبی در کشور ایجاد شد.
جهانگیرنیا بیان داشت: خوشبختانه در دهه ۷۰ با بازشدن فضای اقتصادی کشور و ارتباطات گسترده تر با فضاهای بیرونی این بخش از صنعت جانی دوباره گرفت به نحوی که سرمایه گذاری های زیادی در این شاخه از صنعت انجام و به تبع شرکت های بزرگی در مملکت راه اندازی شد.
وی با بیان اینکه تمامی بخش های صنایع چوب ایران متعلق به بخش خصوصی است، گفت: این صنعت ضمن سرمایه گذاری کم در ایجاد اشتغال، ارزش افزوده بالا، پویایی تولید، توسعه صادرات و غیره بسیار نقش آفرین است.
مدیر عامل شرکت هنرجو ارژن و دبیر سابق انجمن علوم صنایع چوب و کاغذ ایران افزود: صنعت چوب بسیار فراتر از سرمایه گذاری های چندین میلیارد دلاری در سایر بخش ها از قبیل پتروشیمی، خودرو و فولاد می تواند در اقتصاد نقش بازی کند.
عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کار فرمایی صنعت روکش های مصنوعی، نئوپان و ام دی اف نیز در برنامه «ساعت صنعت» رادیو اقتصاد گفت: در حال حاضر قطعات بزرگ ام دی اف خام و روکش شده از ایران به کشورهای همجوار از قبیل عراق و افغانستان صادر می شود ولی این میزان صادرات چشمگیر نیست.
منصور دستجانی فراهانی افزود: بعلاوه ایران طی سالیان گذشته صادراتی در زمینه محصولات ساخته شده در حوزه صنایع چوب به کشور های مانند روسیه، تاجیکستان و گرجستان داشته ولی به دلائل مختلف منجمله مرغوب نبودن مواد اولیه مصرفی تولید کالا، صادرات با واسطه و غیره این بازار یکبار از دست رفته است.
وی تصریح کرد: برای از سرگیری دوباره صادرات محصولات در حوزه صنایع چوب به کشور های عراق، افغانستان، روسیه، گرجستان، تاجیکستان و غیره در وهله نخست باید کیفیت کالاهای تولیدی ساخت داخل ارتقا پیدا کند.
عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کار فرمایی صنعت روکش های مصنوعی، نئوپان و ام دی اف یادآورشد: تولید کالای مرغوب، با کیفیت بالا و در یک کلام صادرات محور مستلزم نیروی انسانی ماهر، متعهد، دانش فنی و موارد مشابه دیگر است.

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment