امروز شنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
Saturday 22nd of September 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
روسیه و هند به سمت حذف دلار از مبادلات دوجانبه حرکت می‌کنند

نحوه قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در بورس

جزئیات محدودیت‌های صادراتی ایران به افغانستان

نرخ خرید تضمینی گندم تعیین شد


محل تبلیغات شما

افت محسوس قیمت آلومینیوم در بازار جهانی

در هفته گذشته محرک‌های اصلی تغییر قیمت آلومینیوم و بسیاری از فلزات دیگر، همچنان سیاست‌های اخیر تجاری آمریکا بود. هر چند که در اوایل هفته بازار فلزات پایه، خصوصا آلومینیوم، روزهای آرامی را سپری می‌کرد، اما با شدت گرفتن احتمال جنگ تجاری، قیمت فلزات پایه از جمله آلومینیوم، روند نزولی را طی کردند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
زمان : ۱۷:۳۸:۵۷
منبع : اخبار فلزات

 

قیمت نقدی آلومینیوم طی روزهای ابتدایی هفته پیش، تقریبا ثابت باقی مانده بود و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد بازار آرامی را طی کرد، اما در ادامه با شدت گرفتن مخالفت کشورهای مختلف علیه افزایش تعرفه‌های گمرکی آلومینیوم و فولاد ایالات متحده در روزهای اخیر، قیمت آلومینیوم و بسیاری از فلزات پایه روندی نزولی را طی کردند. هر چند که طی این روزها حجم معاملات آلومینیوم بیش از سایر فلزات بود.
این امر باعث شد تا قیمت هر تن آلومینیوم به‌طور میانگین در هفته گذشته با ۲.۴درصد افت در سطح ۲ هزار و ۱۰۹ دلار قرار بگیرد. همچنین موجودی‌های آلومینیوم در بورس فلزات لندن طی این هفته، حدود ۱۱ هزار تن کاهش یافت. به‌طور کلی در هفته گذشته، بازار آلومینیوم بعد از روزهای آرام اول هفته، روزهای خوبی را پشت سر نگذاشت؛ چرا که در پایان این هفته، قیمت هر تن آلومینیوم به کمترین میزان خود از اواخر دسامبر سال ۲۰۱۷ رسید.
شاخص ارزش دلار نیز طی هفته گذشته، تغییر قابل توجهی نداشت و بین ۸۹.۶ تا ۹۰ واحد در نوسان بود؛ هر چند که در روز پنج‌شنبه، ۸ مارس، با افزایش ۰.۶۱ درصدی به مقدار ۹۰.۱۶ واحد دست یافت. این افزایش در شاخص ارزش دلار، به روند نزولی آلومینیوم نیز بیشتر دامن زد و باعث شد تا آلومینیوم در این روز شاهد بیشترین افت قیمتی در طول هفته گذشته باشد.
با تصمیم جدی دونالد ترامپ، برای اعمال تعرفه‌های ۱۰ درصدی برای واردات آلومینیوم و تعرفه ۲۵ درصدی واردات فولاد، کانادا و مکزیک اولین کشورهایی بودند که بعد از چین به مخالفت با آن پرداختتند. براساس بیانیه‌های این ۲ کشور، این اقدام ایالات متحده نه‌تنها مخالف با قوانین و اصول سازمان تجارت جهانی، بلکه با مفاد قرارداد تجاری نفتا (NAFTA) نیز در تضاد است.
این در حالی بود که دونالد ترامپ خود پیش از این، قرارداد نفتا را زیر سوال برده بود و آن را تهدیدی علیه ایالات متحده برشمرده بود. به‌دنبال آن، کشورهای اتحادیه اروپا و برخی از کشورهای آسیایی نیز (به‌غیر از چین) مخالفت خود را با چنین اقدامی ابراز کردند. این امر نگرانی‌های زیادی را در بازار ناشی از کشمکش تجاری بین کشورهای مطرح صادرکننده و واردکننده فلزات پایه ایجاد کرد و به‌دنبال آن معاملات بسیاری از این کالاها روندی نزولی به خود گرفت. این روند به‌ حدی بود که با وجود ثبت رکورد معاملات آلومینیوم در روز چهارشنبه، ۷ مارس، باز قیمت میانگین روزانه آلومینیوم در این روز نسبت به روز پیشین کمتر شد.


 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment