امروز شنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
Saturday 22nd of September 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
روسیه و هند به سمت حذف دلار از مبادلات دوجانبه حرکت می‌کنند

نحوه قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در بورس

جزئیات محدودیت‌های صادراتی ایران به افغانستان

نرخ خرید تضمینی گندم تعیین شد


محل تبلیغات شما

حذف تعرفه فولاد و آلومینیوم در صورت حذف تعرفه کالاهای آمریکایی

ترامپ در توئیتی اعلام کرد: به شرطی آمریکا تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد از اروپا را لغو می‌کند که اروپا نیز تعرفه واردات کالاهای آمریکایی را لغو کند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
زمان : ۱۷:۲۰:۰۲

 

به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، طی پیامی که در توئیتر منتشر کرد گفت: اتحادیه اروپا شامل کشورهای شگفت‌انگیزی هستند که در تجارت با آمریکا رفتار بدی دارند.
آنها هم اکنون نسبت به اعمال تعرفه گمرکی واردات برای آلومینیوم و فولاد در آمریکا شکایت دارند در صورتی که آنها تعرفه‌های شدید گمرکی برای کالاهای وارداتی از آمریکا را لغو کنند ما نیز اعمال تعرفه وارداتی برای فولاد و آلومینیوم اروپا به آمریکا را لغو می‌کنیم در  غیر اینصورت برای خودروهای اروپایی نیز تعرفه اعمال خواهیم کرد و این عادلانه است.
روز پنج‌شنبه گذشته دونالد ترامپ به صورت رسمی ابلاغیه قانون اعمال تعرفه ۲۵ درصدی برای واردات فولاد و ۱۰ درصدی برای واردات آلومینیوم را تصویب کرد و قرار شد این قانون طی ۱۵ روز اجرایی شود. این اقدام دولت آمریکا به شدت از سوی اتحادیه اروپا،‌چین و کانادا و برخی دیگر کشورها مورد انتقاد قرار گرفت.
روز جمعه کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول نیز اعلام کرد: در صورتی که آمریکا در اجرای این طرح پافشاری کند این مسئله می‌تواند به یک جنگ بزرگ تجاری منجر شده و عواقب بسیار اسفناکی را برای اقتصاد جهانی در بر داشته باشد.
سیسیلیا مالمستروم کمیسر تجاری اتحادیه اروپا گفت: این اتحادیه نیز در راستای تلافی اقدام آمریکا برای ورود برخی کالاهای آمریکایی تعرفه اعمال خواهد کرد.
وزیر اقتصاد فرانسه نیز پیش‌تر گفته بود که این کشور در حال ارزیابی عواقب اجرای این قانون توسط آمریکا بر اقتصاد فرانسه است تا پاسخ متناسبی اعمال کند.
وزیر تجارت بین‌المللی انگلیس نسبت به این اقدام کاخ سفید شدیداً‌ انتقاد کرده و گفته است: اینگونه سیاست‌ها نتایج خوبی نخواهند داشت.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment