امروز شنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
Saturday 22nd of September 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
روسیه و هند به سمت حذف دلار از مبادلات دوجانبه حرکت می‌کنند

نحوه قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در بورس

جزئیات محدودیت‌های صادراتی ایران به افغانستان

نرخ خرید تضمینی گندم تعیین شد


محل تبلیغات شما

عرضه و تقاضای مسکن متعادل نیست

یک کارشناس بازار مسکن گفت: در حال حاضر عرضه و تقاضای مسکن در کشور متعادل نیست از اینرو می طلبد دولتمردان جهت تعادل بخشی به این بازار اقدامات موثری انجام دهند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
زمان : ۱۶:۵۲:۵۶

 


محمد عدالتخواه در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: مسکن بعداز خوراک و پوشاک از اساسی ترین نیازهای زیستی انسان است که برای حفظ و ابقای فرد و جامعه از اهمیت فراوانی برخوردار است.
وی همچنین اظهارداشت: هریک از افراد جامعه بشری از هر قشر و یا گروهی که باشند به نوعی سرپناه و ماوای مناسب با الگوی زیستی خود نیازمندند.
این کارشناس بازار مسکن ضمن اشاره به دو نوع متقاضی مسکن اعم از مصرفی و سرمایه ای در کشور گفت: متاسفانه در کشور سرمایه های سرگردان زیادی وجود دارد و این سرمایه ها مشکل مسکن را بسیار سخت کرده است.
وی در ادامه با بیان اینکه وجود پول ‌های سرگردان عامل معضلات اقتصادی کشور است بر لزوم جذب، ساماندهی و هدایت نقدینگی به سمت بخش های مولد در جامعه تاکید کرد.
عدالتخواه با بیان اینکه مشکل مسکن ازدو قسمت مصالح ساختمانی و زمین تشکیل شده است، اظهارداشت: قیمت زمین عامل اصلی خانه دار نشدن تعداد زیادی از مردم در کشور است.
وی در ادامه گفت: بیشترین هزینه ساخت و ساز مسکن در ایران مربوط به قیمت زمین است.
این کارشناس بازار مسکن افزود: در شهری مثل تهران ۸۰ درصد قیمت یک آپارتمان به زمین بستگی دارد.
وی تصریح کرد: اگر قیمت زمین به صفر نزدیک شود بخش عمده ای از مشکلات در حوزه مسکن و ساختمان در جامعه رفع خواهد شد.
عدالتخواه در بخش دیگری از سخنان خود به بحث فرسودگی ساختمان در کشور نیز اشاره کرد و گفت: فرسودگی منازل مسکونی در ایران در مقایسه با سیر کشورهای دنیا بسیار زیاد است.
وی با بیان اینکه میانگین عمر و کیفیت ساختمان‌ها در کشور پائین است، افزود: ساختمان حجم زیادی از سرمایه‌های کشور را به خود اختصاص داده ازاینرو می طلبد مقاومت، کیفیت و دوام ساختمان از سوی سازندگان بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
این کارشناس بازار مسکن یادآورشد: صنعت ساختمان به عنوان یکی از مهمترین و اساسی ترین صنایع در توسعه کشور نقش اصلی در مصرف منابع و سرمایه‌های ملی دارد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment