امروز یکشنبه ، ۴ فروردین ۱۳۹۸
Sunday 24th of March 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش‌بینی ارزهای عمده بین المللی

آغاز عملیات معدن زیرزمینی چوکویی کاماتا از اواسط ۲۰۱۹

بازدید رئیس هیات‌مدیره شرکت مس از معدن مس درآلو

وعده ۹ ماهه سایپا به مشتریان ساندرو


محل تبلیغات شما

توافق های جدید گمرکی تهران و بغداد

دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران وعراق از توافق های جدید گمرکی تهران و بغداد همزمان با سفر معاون اول ریاست جمهوری به کشور عراق خبرداد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
زمان : ۱۶:۵۰:۱۲

 

سید حمید حسینی در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به امضای توافق نامه گمرکی بین ایران و عراق طی سالیان گذشته افزود: این توافقنامه می بایست به دو زبان عربی و انگلیسی امضاء می‌شد که تنها نسخه عربی این سند امضا شده بود.
وی همچنین اظهارداشت: وقتی موافقت نامه‌ای به یک زبان امضا می‌شود در عمل خیلی کاربردی نیست.
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران وعراق گفت: جدا از این با تغییر رئیس کل گمرک عراق مشکلات گمرکی ایران با این کشور فزونی یافته بود از اینرو ضرورت داشت جهت رفع مشکلات مورد بحث نشستی بین مقامات دو کشور برگزارشود.
وی در ادامه نشست مقامات گمرک عراق و ایران را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه در این نشست توافق های خیلی خوبی صورت گرفته وهمینطور می‌تواند دستاوردهای مناسبی نیز به دنبال داشته باشد.
حسینی سفر اردیبهشت ماه سال آینده رئیس کل گمرک عراق به ایران را از جمله این دستاوردها عنوان کرد.
وی گفت: حمل و نقل یکسره، تغییر قوانین و مقررات گمرکات با اطلاع قبلی و همینطور افزایش ساعات کار بین گمرکات دوکشور از محورهای اصلی نشست مقامات گمرک ایران و عراق در این سفر بوده است.
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران وعراق در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به روابط ویژه ای تهران و بغداد افزود: ارتباط ایران با همه کشورها در حد سفارتخانه یا کمیسیون مشترک است ولی در عراق علاوه بر کمیسیون مشترک و سفارتخانه، کمیسیون عالی بین دو کشور نیز برقرار است.
وی تصریح کرد: این کمیسیون در ایران به ریاست معاون اول ریاست جمهوری و در عراق به ریاست نخست وزیر این کشور برگزار می شود.
حسینی اضافه کرد: در سفر اخیر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به عراق تلاش شد کمیسیون مشترک یا کمیسیون عالی تشکیل شود ولی به جهت نبود فرصت کافی این برنامه منتفی ولی در برابر سند راهبری تجاری و اقتصادی بین مقامات دو کشور به امضا رسید.
وی یادآورشد: هیئتی از اتاق بازرگانی و تعدادی از وزرا از قبیل وزیر جهاد کشاورزی، وزیر امور خارجه، رئیس کل بانک مرکزی و غیره در این سفر معاون اول رئیس‌جمهور را همراهی کردند.

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment