امروز یکشنبه ، ۴ فروردین ۱۳۹۸
Sunday 24th of March 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش‌بینی ارزهای عمده بین المللی

آغاز عملیات معدن زیرزمینی چوکویی کاماتا از اواسط ۲۰۱۹

بازدید رئیس هیات‌مدیره شرکت مس از معدن مس درآلو

وعده ۹ ماهه سایپا به مشتریان ساندرو


محل تبلیغات شما

صادرات نفت آمریکا به آسیا در حال کاهش است

با توجه به قیمت بالای نفت آمریکا و تلاش دیگر تولیدکنندگان نفت برای افزایش رقابت‌پذیری، صادرات نفت وست تگزاس اینترمدیت به بازارهای آسیایی در حال کاهش است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
زمان : ۱۸:۰۱:۳۲

 

به نقل از رویترز، با توجه به کاهش اختلاف قیمت نفت آمریکا در بازار جهانی نسبت به نفت دیگر کشورها و تلاش کشورهای تولید کننده نفت برای افزایش رقابت‌پذیری در بازار جهانی صادرات نفت آمریکا به بازارهای آسیایی در حال کاهش است.
آمارهای رهگیری خطوط کشتیرانی و بنادر بین‌المللی نشان می‌دهد آمریکا در ماه فوریه روزانه ۵۶۰ هزار بشکه نفت به بازار آسیا صادر کرده است که نسبت به ۶۷۶ هزار بشکه متوسط ماه ژانویه کاهش شدیدی را تجربه کرده است.
این آمار در ماه مارس کاهش شدیدتری را نشان می‌دهد و بنا به اعلام مرکز تحقیقات نفتی تامسون رویترز در هفته اول ماه مارس آمریکا روزانه ۲۹۰ هزار بشکه نفت به آسیا صادر کرده است.
به نظر می‌رسد این آمار تا پایان ماه مارس تغییر چندانی نداشته باشد چرا که اگر قرار است نفتکشی تا پایان ماه مارس از آمریکا به سمت بازارهای آسیایی نفت بارگیری کرده و حرکت کند، باید همین روزها از آمریکا راه بیفتد.
به نظر می‌رسد اصلی‌ترین دلیل کاهش صادرات نفت آمریکا به آسیا کاهش اختلاف قیمتی بین نفت آمریکا و نفت برنت دریای شمال است. اختلاف قیمت بین برنت و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا به طور متوسط در ماه مارس به سه دلار در کمترین میزان در ۷ ماه گذشته محسوب می‌شود.
در ماه سپتامبر اما این رقم حدود ۷ دلار بود چرا که بروز چند طوفان بزرگ در آمریکا باعث شد پالایشگاه‌های نفت این کشور فعالیت‌های خود را متوقف کرده و عملا با بالا رفتن عرضه و کاهش تقاضا در بازار داخلی آمریکا قیمت نفت آمریکا در بازار جهانی کاهش یافت.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment