امروز شنبه ، ۲۹ دی ۱۳۹۷
Saturday 19th of January 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش بینی تولید ۴ میلیون بشکه نفت در لایحه بودجه سال ۹۸

استرالیا در انتظار ذخیره مس تازه

آیا تورم مسکن گریبان اجاره‌نشین‌ها را نیز خواهد گرفت؟

مدیر عامل بانک جی پی مورگان آمریکا ۳۱ میلیون دلار پاداش گرفت


محل تبلیغات شما

دریافت یک درصد فروش معادن

یک کارشناس معدن با بیان اینکه مصوبه مجلس برای دریافت یک درصد از فروش مواد معدنی راهی جهت جبران کمبود هزینه‌های جاری دولت است، گفت: سود حاصل از اشتغال زایی در کشور بیشتر از دریافت این یک درصد برای دولت خواهد بود. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
زمان : ۱۴:۴۰:۳۱
منبع : فارس

 

ابراهیم جمیلی، در واکنش به تصمیم اخیر مجلس مبنی بر دریافت یک درصد از فروش مواد و فرآورده‌های معدنی و واریز آن به حساب خزانه در بودجه 97 اظهار داشت: دولت با کمبود منابع مالی روبرو شده و برای تأمین این منابع به‌ جای آنکه به دنبال کاهش هزینه‌هایش باشد، به دنبال جذب درآمد از بخش‌های دیگر از جمله معدن است و مجلس نیز در پی شناسایی درآمد برای دولت است.
وی با طرح این سؤال که این یک درصد از فروش معادن از کدام ماده معدنی دریافت خواهد شد؟ ادامه داد: دریافت این هزینه از برخی مواد معدنی امکان‌پذیر نیست، زیرا قیمت فروش آنها و هزینه معدن‌کاری کمرشکن شده است، در عین‌ حال چرا هر سال باید یک شوک به معدن‌داران وارد شود، اگر قرار است معدن‌دار سود داشته باشد، طبق قانون باید 25 درصد از درآمدش را به حساب دولت پرداخت کند، در این شرایط تعیین رقم یک درصدی از فروش، فشار زیادی به معدن‌داران وارد خواهد کرد.
به گفته جمیلی، دولت از این طریق خود را در تمام معادن شریک می‌کند، آن‌هم نه شریک در سود، بلکه شریک در فروش مواد معدنی.
وی با بیان اینکه هیچ جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری در این مورد با معدن‌داران برگزار نشده است، گفت: دریافت این نوع عوارض مشکلی را حل نخواهد کرد، زیرا در نهایت آنچه به حساب خزانه واریز می‌شود، از جیب معدن‌دار تأمین و برای هزینه‌های جاری دولت صرف می‌شود.
این کارشناس بخش معدن تصریح کرد: شاید بهتر بود معادنی که باید این مبلغ را پرداخت کنند، از سوی دولت و مجلس مشخص می‌شدند تا بدانیم که چه تعداد از این معادن بزرگ و سودده هستند و ماهیت آنها دولتی است یا خصوصی.
وی با تأکید بر لزوم ایجاد شرایط برای فعال شدن معادن کشور، گفت: اگر اشتغال‌زایی در کشور تقویت شود، سود حاصل از آن بسیار بیشتر از یک درصد دریافتی از فروش معادن خواهد بود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment