امروز شنبه ، ۲۹ دی ۱۳۹۷
Saturday 19th of January 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش بینی تولید ۴ میلیون بشکه نفت در لایحه بودجه سال ۹۸

استرالیا در انتظار ذخیره مس تازه

آیا تورم مسکن گریبان اجاره‌نشین‌ها را نیز خواهد گرفت؟

مدیر عامل بانک جی پی مورگان آمریکا ۳۱ میلیون دلار پاداش گرفت


محل تبلیغات شما

جذب ۱۳ میلیارد تومان از پیش‌فروش سکه

طبق آخرین آمارها در روز ابتدایی پیش فروش سکه حدود ۱۳ هزار قطعه فروخته شد، بر این اساس حدود ۱۳ میلیارد تومان جذب شبکه بانکی شده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
زمان : ۱۰:۲۵:۰۷

 

امروز همزمان با ۱۷ بهمن ماه، بانک مرکزی از کانال بانک ملی طرح پیش فروش سکه را دستور کار قرار داد. آماری که بانک ملی از وضعیت پیش‌فروش تا ساعت ۱۴ اعلام کرده است نشان می‌دهد که حدود ۹۸۳۵ قطعه توسط مشتریان قطعی شده و ۳۲۸۲ قطعه سکه نیز در صف فروش منتظر تکمیل وجه واریزی است.
با توجه به مبلغ یک میلیون تومانی که در ابتدای خرید از مشتری دریافت می‌شود، در روز اول حدود ۱۳ میلیارد تومان جذب شبکه بانکی شده و با توجه به سررسید شش ماهه و یکساله این مبلغ حداقل برای شش ماه در دست مردم نیست. برخی کارشناسان اقدام بانک مرکزی برای پیش‌فروش سکه را به دلیل جذب نقدینگی می‌دانند.
طرح پیش فروش سکه به دنبال افزایش قیمت این کالا در ماه‌های اخیر و با وجود برگزاری حدود دوماه حراجی اجرایی شده است. متقاضیان می‌توانند با در دست داشتن کارت ملی به بیش از ۳۰۰ شعبه بانک ملی در سراسر کشور مراجعه کرده و تعداد سکه‌های مورد نظر را خریداری کنند.
در ازای هر قطعه سکه تمام بهار که در حال حاضر حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد، متقاضی خرید باید یک میلیون تومان پرداخت کرده و مابه‌التفاوت قیمت آن در زمان تحویل دریافت می‌شود. سکه‌های خریداری شده در دو سر رسید شش ماهه و یکساله تحویل داده می‌شوند. برای تحویل شش‌ ماهه، چهار درصد و برای سکه‌های تحویلی در سررسید یک‌ساله، ۹ درصد تخفیف از قیمت روز تحویل در نظر گرفته شده است.
مسئولان بانک مرکزی می‌گویند که با توجه به تخفیف‌های در نظر گرفته شده و تحولات و شاخص‌های پیش‌بینی کننده بازار می‌توان در زمان سرررسید بازده سود ۱۵ درصدی را حتی اگر فرض کنیم که قیمت سکه در سررسید یک ساله نسبت به نرخ فعلی ثابت باقی بماند، دریافت کرد ولی طبیعتا در صورت افزایش ارزش روز سکه در موعد تحویل میزان بازده و سود بیشتر خواهد بود.
پیش‌فروش دوره فعلی با این تفاوت نسبت به دوره‌های قبلی انجام می‌شود که قبلا قیمت سکه در زمان پیش خرید به صورت قطعی بود اما در طرح جدید قیمت‌ها با تخفیف در نظر گرفته شده و به نرخ روز تحویل محاسبه و مابه‌التفاوت دریافت می‌شود.
همچنین در پیش‌فروش سکه مالیات بر ارزش افزوده از خریدار دریافت نمی‌شود. این در حالی است که در حراج سکه قیمت نهایی با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده تعیین می‌شود.
پیش فروش سکه تا اطلاع ثانوی ادامه داشته و ظاهرا متقاضیان می‌توانند بدون محدودیت خرید کنند. افرادی که قبل از سر رسید بخواهند انصراف دهند می‌توانند با ارائه رسید خرید، مبلغ پرداختی را دریافت کنند. در کنار پیش‌فروش حراجی نیز همچنان روزهای زوج در بانک کارگشایی ادامه دارد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment