امروز پنجشنبه ، ۲۲ آذر ۱۳۹۷
Thursday 13th of December 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش ارزش سهام ذوب آهن شستا را ماندگار کرد

دستور رییس جمهوری به وزیر صنعت برای کاهش قیمت کالاها

کمپانی میتسوبیشی وضعیت اضطراری اعلام کرد

محاسبه کرایه‌‌ کامیون‌‌ با شیوه جدید


محل تبلیغات شما

قیمت نفت به مرز ۷۰دلار نزدیک شد

رویترز اعلام کرد:‌ امروز قیمت نفت با افزایش به بیشترین میزان ۲.۵ سال گذشته بشکه‌ای ۶۸ دلار معامله شد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
پنجشنبه ، ۱۴ دی ۱۳۹۶
زمان : ۲۳:۳۶:۰۶

 

به گزارش رویترز، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با ۲۱ سنت افزایش نسبت به روز گذشته بشکه‌ای ۶۸ دلار و ۵ سنت به فروش رفت. نفت وست تگزاس آمریکا هم رشد ۳۱ سنتی داشت و بشکه‌ای ۶۱ دلار و ۹۴ سنت معامله شد.
آغاز سال ۲۰۱۸ برای طلای سیاه خوش‌یمن بوده و هر دونوع نفت برنت و آمریکا امسال را باقیمت بالای ۶۰ دلار آغاز کردند. در گروه سایر فرآورده‌های نفتی هم بنزین رشد ۷۰ سنتی داشت و گالنی ۱۸۰ دلار و ۴۴ سنت معامله شد.
خبرگزاری رویترز در باره قیمت نفت در بازارهای جهانی نوشت: قیمت نفت روز پنجشنبه بیشترین میزان دو سال و نیم گذشته را رکورد زد و به رقمی که از زمان کاهش قیمت در سال ۱۵-۲۰۱۴ به خود ندیده بود، رسید.
بر اساس این گزارش انتشار آمارهای قوی از اقتصاد آمریکا، ژاپن و آلمان عاملی برای افزایش بازارهای بورس آسیا هم شد و همین به بالا رفتن قیمت نفت منجر شد.
گروه صنعتی مؤسسه امریکن پترولیوم اعلام کردسرمای بسیار شدید در آمریکا باعث شد تقاضای مقطعی در این کشور به ویژه برای نفت کوره، افزایش یابد و افزایش تقاضا قیمت نفت را بالا برد.
البته خبرگزاری رویترز اشاره‌ای هم به تنش‌ها و اعتراضات چند روز اخیر در ایران هم کرده و آن را عاملی برای افزایش قیمت نفت مطرح کرده است.
همچنین خبرگزاری رویترز می‌نویسد میزان ذخایر نفت خام آمریکا هم کاهش یافته و به سطح ۵ سال گذشته نزدیک شده است. میزان ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به ۲۹ دسامبر ۵ میلیون بشکه کاهش یافت و به رقم ۴۲۷.۸۰ میلیون بشکه رسید.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment