امروز پنجشنبه ، ۲۲ آذر ۱۳۹۷
Thursday 13th of December 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش ارزش سهام ذوب آهن شستا را ماندگار کرد

دستور رییس جمهوری به وزیر صنعت برای کاهش قیمت کالاها

کمپانی میتسوبیشی وضعیت اضطراری اعلام کرد

محاسبه کرایه‌‌ کامیون‌‌ با شیوه جدید


محل تبلیغات شما

مصر استفاده از بیت کوین را حرام اعلام کرد

مفتی بزرگ مصر گفت: از آنجایی که تجارت با بیت کوین شبیه به قمار است، این نوع فعالیت در اسلام ممنوع است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
پنجشنبه ، ۱۴ دی ۱۳۹۶
زمان : ۱۳:۲۷:۳۷

 

به نقل از روزنامه الاهرام مصر، مفتی بزرگ مصر با صدور فتوایی، بیت کوین که ارزش آن در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۲۰ هزار دلار در هر واحد رسیده بود را ممنوع اعلام کرد. وی گفت: تجارت با بیت کوین شبیه به قمار است که این موضوع در اسلام ممنوع است.
این فتوا به دنبال مشورت با چند تن از کارشناسان اقتصادی صادر شده است. مفتی مصر گفت: البته اعضای مقننه مصر هم تجارت با ارزهای مجازی از قبیل بیت کوین را قابل قبول نمی دانند و استفاده از ارزها رمزنگار به عنوان دست انداز و اختلال در قدرت دولت برای حفظ ارز است.
مفتی مصر تجارت با بیت کوین را با قمار مقایسه کرد که در اسلام ممنوع است و گفت: علت آن این است که مسئولیت مستقیم آن منجر به ضرر مالی برای افراد می شود؛ ضمن اینکه بیت کوین می تواند تاثیر منفی بر روی امنیت قانونی کسانی که آن را تجارت می کنند داشته باشد و منجر به سهولت در پولشویی و تجارت کالاهای قاچاق شود.
البته مفتی مصر به عنوان اولین روحانی مسلمان نیست که بیت کوین را نقد می کند و در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی هم مفتی عربستان سعودی هم اعلام کرده بود که ارزهای دیجیتال تحت قوانین اسلامی به دلیل وجود ابهام در آنها، ممنوع است. 
مفتی عربستان گفته بود که وقتی با بیت کوین معامله ای انجام می شود، این ارز به صورت ناشناخته باقی می ماند که این موضوع بستر را برای پولشویی، پول مواد مخدر و پول نامشروع فراهم می کند.
بر همین اساس، در ماه نوامبر نهاد مذهبی ترکیه هم خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به دلیل نبود مقررات و رابطه نزدیک آن با فعالیت های مجرمانه را نابهنجار اعلام کرد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment