امروز پنجشنبه ، ۲۲ آذر ۱۳۹۷
Thursday 13th of December 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش ارزش سهام ذوب آهن شستا را ماندگار کرد

دستور رییس جمهوری به وزیر صنعت برای کاهش قیمت کالاها

کمپانی میتسوبیشی وضعیت اضطراری اعلام کرد

محاسبه کرایه‌‌ کامیون‌‌ با شیوه جدید


محل تبلیغات شما

کشف دو محموله طلای قاچاق در گمرک

گمرک ایران از دو عملیات ماموران گمرک در کشف طلای قاچاق خبر داد و اعلام کرد: هر دو محموله قاچاق طلا از دو زنی کشف شد که قصد داشتند از ترکیه وارد کشورمان شوند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
جمعه ، ۱۷ آذر ۱۳۹۶
زمان : ۱۵:۴۷:۰۲

 

ماموران گمرک در  دو عملیات مبارزه با قاچاق موفق به کشف ۳ کیلو گرم زیورآلات و طلای ساخته شده قاچاق از مسافران ورودی به کشور شدند. در عملیات نخست ماموران گمرک بازرگان موفق شدند مقدار یک کیلو و ۴۶۰ گرم طلای ساخته شده از یک مسافر زن ورودی به کشور کشف و ضبط کنند. این مسافر زن در حالی که این مقدار طلا را در بدنش مخفی کرده بود قصد داشت به صورت قاچاق وارد کشور کند که ماموران گمرک با کنترل اطلاعات و به کمک دستگاه ایکس ری نسبت به بازرسی این مسافر اقدام و متوجه می شوند که این زن اشیایی را در بدن خود مخفی کرده است. در کنترل های بیشتر مقدار یک کیلو و ۴۶۰ گرم طلای از این مسافر زن مسن کشف می شود.
در دومین عملیات ماموران گمرک در حین کنترل مسافران ورودی و بر اساس اطلاعات مسافران نسبت به بازرسی یک زن جوان به کمک تجهیزات کنترلی اقدام می کنند. در بررسی اطلاعات و داده های دستگاه ایکس ری از وضعیت این زن ماموران گمرک به اشیائی مشکوک می شوند که در بدن این مسافر جاسازی شده بود. در کنترل های بیشتر از این زن جوان و در بازرسی کامل مشخص می شود این زن مقدار یک کیلو و ۶۰۰ گرم زیورآلات ساخته شده را در قسمت های مختلف بدنش چسبانده و قصد داشته با این ترفند به صورت قاچاقی این مقدار طلا را وارد کشور کند.
این چهارمین و پنجمین محموله قاچاق طلاست که طی هفته های اخیر ماموران گمرک موفق می شوند از مسافران ورودی به کشورمان از کشور ترکیه را کشف و ضبط کنند. عمده ترین دلیل قاچاق مسافری طلا در یک ماهه اخیر نوسانات شدید قیمت طلا و ارز در در دو طرف مرزهای ایران و ترکیه بوده که انگیزه سود جویان را نسبت به قاچاق طلا و ارز افزایش داده است.  بر اساس تازه ترین گزارش دفتر اطلاعات منطقه ای سازمان جهانی گمرک (RILO) در سال ۲۰۱۷، گمرک ایران در مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر رتبه اول دنیا را کسب کرده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment