امروز چهارشنبه ، ۲ اسفند ۱۳۹۶
Wednesday 21st of February 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
دولت کسی را از بازار ارز به اجبار دور نکرد

اما و اگرها برای پول سنگ‌آهن

نرخ بیکاری پاییز، ١١.٩ درصد اعلام شد

مصرف بنزین به ۸۰ میلیون لیتر رسید


محل تبلیغات شما

هدف‌گذاری جذب ۲۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه‌های صنعت و انرژی

ایران به دنبال جذب ۲۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در زیرساخت ها، نفت و گاز و صنایع مختلف است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۱۲ مهر ۱۳۹۶
زمان : ۱۳:۰۳:۵۶

 

مهدی کرباسیان در مجمع ایران و اروپا که در شهر زوریخ آلمان برگزار شد، افزود: از زمان اجرای برجام تاکنون روابط ایران با جامعه جهانی و بخصوص اروپا شتاب گرفته است.
وی تصریح کرد: در سفر رسمی دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به ایتالیا و فرانسه قراردادهایی به ارزش ۴۰ میلیارد دلار از جمله در بخش معادن و فلزات امضا شده است.
کرباسیان با اشاره به روابط چند صد ساله ایران با اروپا گفت: اروپا همواره پیش از تحریم ها، بزرگ ترین شریک تجاری ایران محسوب می شد و اکنون در دوره پساتحریم نیز نه تنها به دنبال آن هستیم که روابطی عادی داشته باشیم، بلکه درصدد گسترش بیش از پیش روابط هستیم.
وی افزود: ما با داشتن ذخایر عظیم نفت و گاز درصدد افزایش ظرفیت برای صادرات به اروپا به عنوان یکی از واردکنندگان اصلی انرژی هستیم و این مساله موجب افزایش امنیت انرژی اروپا خواهد شد. از سوی دیگر، ایران نیز به دنبال جذب ۲۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در زیرساخت ها، نفت و گاز و صنایع مختلف است.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه ششم توسعه پنج ساله ایران که مارس ۲۰۱۷ (فروردین ۹۶) آغاز شد، فرصت های زیادی برای شرکت ها، بانک ها و سرمایه گذاران، موسسات مالی، پیمانکاران و تامین کنندگان اروپایی وجود خواهد داشت.
کرباسیان در سخنرانی خود درباره ظرفیت های بالقوه اقتصادی ایران در بخش معادن و فلزات توضیحاتی مطرح کرد و آخرین اطلاعات مربوط به خصوصی سازی در ایران و جذابیت های سرمایه گذاری خارجی را ارایه داد.
مجمع ایران و اروپا (EIF) چهار سال پیش با هدف تقویت و حمایت از دیپلماسی تجاری بین ایران و غرب تاسیس شد.
این مجمع فرصت مهمی برای تبادل اطلاعات، شبکه سازی و ایجاد روابط کاری بین مقامات و مدیران بخش های مختلف تجاری و صنعتی با سیاستگذاران و همچنین فرصتی برای گردهمایی سالانه مقامات ارشد تجاری، دولتی و جامعه مدنی متعهد به توسعه اقتصادی ایران فراهم می سازد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment